Elite: Dangerous, Frontier Developments, Elite Dangerous nás nechá vystoupit z vesmírných lodí

Elite Dangerous nás nechá vystoupit z vesmírných lodí

V Odyssey nás čeká first person akce i diplomacie na povrchu planet. Vyjde příští rok

Zdroj: Frontier Developments
4. 6. 2020
Název: Elite: Dangerous Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 16. 12. 2014

Digitální vesmír Elite Dangerous, který nás už tak fascinuje, bude opět o něco zajímavější. Vývojáři z britského studia Frontier Developments představili nové rozšíření nazvané Odyssey. Má příští rok zahájit úplně novou éru a půjde podle nich o dosud nejambicióznější expanzi, která virtuálním pilotům umožní opustit kokpity, kabiny a můstky jejich lodí a vstoupit na povrch planet osobně. A takový kontakt se pochopitelně ani v tomto případě neobejde bez boje.

Čekají na nás nové mise, ať už půjde o diplomacii, obchod, plížení nebo otevřenou akci. Prostředí mají být stejně pestrá jako úkoly, které budeme plnit, a NPC, která potkáme.

Elite Dangerous: Odyssey má vyjít už začátkem příštího roku a díky nové technologii nám umožní dosednou na bezpočet nových dechberoucích planet a zkoumat je z pohledu první osoby. Život v digitální galaxii má být díky tomu ještě intenzivnější. Čekají na nás nové mise, ať už půjde o diplomacii, obchod, plížení nebo otevřenou akci. Prostředí mají být stejně pestrá jako úkoly, které budeme plnit, a NPC, která potkáme. Podobně jako v případě mezihvězdného prostoru vývojáři lákají na téměř nekonečné množství obsahu.

Koordinace s parťáky má hrát důležitou roli v intenzivních soubojích, podobně jako nutnost vybrat si správnou výbavu podle typu mise. Své výpravy a kontrakty mohou hráči plánovat v bezpečných hubech roztroušených po celé galaxii. Abyste obstáli ve zdejším nemilosrdném vesmíru, můžete tu rovněž navázat nová spojenectví, získat a upgradovat zbraně i další vybavení.

Zakladatel a šéf Frontier David Braben v tiskové zprávě popisuje novinku jako dosud nejambicióznější rozšíření Elite Dangerous. Jeho tým podle něj dokázal ohromnou věc, když zvládl do gigantické hry, v níž se vzdálenosti měří ve světelných letech, dostat detailní obsah, který je potřeba naopak pro first person pohyb na planetách.

Studio tak podle jeho slov neuvěřitelně rozšířilo už tak bohatý zážitek z Elite a autoři si moc přejí, aby se k nim hráči na tomhle novém dobrodružství připojili. Máme se stát skutečnými pionýry, kteří otisknou svou stopu v galaxii a budou zkoumat bezpočet dosud neobjevených unikátních planet. Galaxii uvidíme jako nikdy předtím.

Ještě blíž ke Star Citizenu

První záběry pocházejí z enginu hry v pre-alfa verzi. Nový obsah samozřejmě míří nejen na PC, ale také konzole PlayStation 4 a Xbox One. Novinka už má profil na Steamu i prezentaci na oficiálním webu. Práci na nové přelomové expanzi autoři naznačili už v květnu, pak se opakovaně zmiňovali o nové éře.

Při popisu novinek se samozřejmě nelze ubránit srovnání s jinou vesmírnou hrou – Star Citizen od studia Cloud Imperium Games. I když zatím neznámé přesný rozsah budoucích možností, je zjevné, že k sobě oba projekty budou mít ještě o kus blíž.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru