NHL 21, EA Sports, Electronic Arts vydají NHL 94 s aktuálními soupiskami

Electronic Arts vydají NHL 94 s aktuálními soupiskami

Nová verze retro hitu je součástí předobjednávky NHL 21. Z obrázku se zubí 16bitový Ovečkin

Zdroj: Electronic Arts
3. 10. 2020
Název: NHL 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Nové ročníky sportovních titulů už dlouhé roky provází skepse, že jde pokaždé jen o totožnou hru s inovovanými soupiskami. Ačkoliv tomu tak ve skutečnosti nebývá, změny většinou docení jen zanícení fandové, kteří znají každý aspekt předchozího dílu a drobnosti jsou pro ně automaticky více patrné. Přesto se vývojáři čas od času snaží podpořit prodeje konkrétního ročníku, ať už jako příklad použijeme letošní Pro Evolution Soccer – který vychází za nižší cenu právě proto, že jde jen o přiznanou aktualizaci týmových dat, nebo velmi zajímavý bonus k předobjednávce NHL 21. Vývojáři z Electronic Arts se totiž pochlubili, že mohou hráči očekávat speciální verzi legendárního NHL 94 s přídomkem Rewind, který do původního 16bitového hitu dosadí aktuální hokejisty i týmy a nechá vzpomenout na dřevní doby celé série.

„NHL 94 Rewind obsahuje současné týmy i soupisky, ale hraje se a vypadá jako z roku 1994. Užijte si znovu jednu z nejlepších hokejových her všech dob se svým oblíbeným týmem a aktuálními hvězdami,“ lákají vývojáři přímo na oficiálních stránkách NHL 21. Zároveň ale vysvětlují, že NHL 94 Rewind nebude dostupné 16. října, kdy vychází NHL 21, ale až o dva týdny později. Žádný bližší důvod Electronic Arts neuvádí a stejně tak postrádáme informaci, zda bude od 30. října retro hit dostupný samostatné, případně za kolik. Očekáváme však, že i kdyby mělo být NHL 94 Rewind po nějakou dobu exkluzivní jen pro ty, kdo ochotně dají vývojářům své peníze za NHL 21 předem, později se ke hře dostanou i všichni ostatní.

Co od hry čekat bližšího, můžeme pouze hádat. Pokud byste se ptali na zastoupené týmy, na oficiálních stránkách je k dispozici zatím pouze 15 screenshotů s jednotlivými týmy, tedy méně než polovina z celé ligy, nikde se však blíže neuvádí, že by měl být obsah jakýmkoliv způsobem omezený. Zatím tedy není nutné bít na poplach, že si například nezahrajete za letošního vítěze Stanley Cupu jen proto, že Tampa na obrázcích chybí. Obavy však panují spíše o verzi hry, která bude k dispozici, tedy zda půjde o obsahově upravenou, ale stále z emulátoru (Segy Genesis?) běžící původní hru, nebo o moderní verzi, která se jen „tváří“, že dorazila z první poloviny devadesátých let. Sami určitě uznáte, že podobné retro remaky nemusí vždy stoprocentně vystihnout všechny nuance a výsledek – určený převážně pro fanoušky – nemusí zafungovat.

Zatím tedy není nutné bít na poplach, že si například nezahrajete za letošního vítěze Stanley Cupu jen proto, že Tampa na obrázcích chybí.

Přesto by ale mohlo jít o příjemnou záležitost, zvlášť v gaučovém multiplayeru, případně v některém z kdysi dostupných herních módů. Připomínáme také, že NHL 94 obsahovalo také možnost uložit si opakovaný záznam, fungovaly v něm střely z voleje a co víc, před zápasem a mezi třetinami hrály oblíbené týmové skladby, na které by mohla nová verze s odkazem na současný výběr týmů bez problémů reagovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru