NHL 21, EA Sports, Electronic Arts odkládá spuštění bety NHL 21

Electronic Arts odkládá spuštění bety NHL 21

Hrát se mělo od dnešního dne. Důvodem odkladu na neurčito je reakce na stávky sportovců

Zdroj: EA Sports
28. 8. 2020
Název: NHL 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Na začátku tohoto týdne vývojáři z EA Vancouver konečně promluvili o letošním ročníku série NHL. Ústřední postavou je ruský útočník Alexandr Ovečkin, hra se dočká vylepšeného režimu Be A Pro, nových možností v kariéře a zrychlené varianty HUT. Obecně by ale mělo jít stále jen o drobnou evoluci předchozího ročníku a nikoliv vytoužený přestup do sféry bájného next-genu. Faktem ovšem je, že jsme se z pondělního traileru příliš nedozvěděli a vývojáři slibovali, že už brzy budou mít pro hráče nové informace, společně s nimiž měla přijít i první fáze uzavřené bety. Nic z toho se ale dnes nestane, když EA reaguje na stávky sportovců v Severní Americe a odkládá informační přísun i první hraní NHL 21 na neurčito.

Informace se objevila před několika hodinami na oficiálním Twitteru EA Sports a fanoušky podle očekávání nepotěšila. „Dnes jsme se s vámi plánovali podělit o novinky ohledně NHL 21. S respektem k mnohem důležitější diskuzi ohledně sociálního bezpráví k tomu ale není dnes ta správná příležitost. Stojíme za Afroameričany a černošskou komunitou v solidaritě proti rasismu,“ zní stanovisko vývojářů. V navazujícím tweetu pak potvrzují výše uvedenou informaci, že se odklad týká i technického testu. „Více informací sdělíme již brzy,“ dodávají stroze zástupci EA Sports a nechávají tak hráčům dostatek prostoru, aby vyjadřovali svou kritiku.

Dáme-li stranou pochyby, nakolik odklad informací, navázaný na stávku, která se navíc minimálně v případě zápasů NBA blíží ke konci, pomůže zlepšit sociální poměry ve Spojených státech, poukazují fanoušci na jiný problém. Zatímco ze strany EA dochází k vyjádření solidarity výše popisovanými způsoby, v NHL 20 je stále možné pojmenovávat vlastní kluby urážlivými jmény a převracet význam protirasistických hesel. To hráčům v kontrastu s dnešní zprávou nepřipadá ani trochu logické a v odpovědích na zmiňovaný tweet posílají vývojářům hry spoustu důkazů, že se tak ve hře děje bez ohledu zapojení nového způsobu nahlašování závadného obsahu. S ním přišli vývojáři z EA na začátku srpna, a i když podle svých slov řešili už přes 9000 incidentů, jejich boj je, zdá se, marný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru