Electronic Arts odkládá spuštění bety NHL 21

Hrát se mělo od dnešního dne. Důvodem odkladu na neurčito je reakce na stávky sportovců

Zdroj: EA Sports
28. 8. 2020
Název hry: NHL 21 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 16. 10. 2020 Platformy: , Žánr:

Na začátku tohoto týdne vývojáři z EA Vancouver konečně promluvili o letošním ročníku série NHL. Ústřední postavou je ruský útočník Alexandr Ovečkin, hra se dočká vylepšeného režimu Be A Pro, nových možností v kariéře a zrychlené varianty HUT. Obecně by ale mělo jít stále jen o drobnou evoluci předchozího ročníku a nikoliv vytoužený přestup do sféry bájného next-genu. Faktem ovšem je, že jsme se z pondělního traileru příliš nedozvěděli a vývojáři slibovali, že už brzy budou mít pro hráče nové informace, společně s nimiž měla přijít i první fáze uzavřené bety. Nic z toho se ale dnes nestane, když EA reaguje na stávky sportovců v Severní Americe a odkládá informační přísun i první hraní NHL 21 na neurčito.

Informace se objevila před několika hodinami na oficiálním Twitteru EA Sports a fanoušky podle očekávání nepotěšila. „Dnes jsme se s vámi plánovali podělit o novinky ohledně NHL 21. S respektem k mnohem důležitější diskuzi ohledně sociálního bezpráví k tomu ale není dnes ta správná příležitost. Stojíme za Afroameričany a černošskou komunitou v solidaritě proti rasismu,“ zní stanovisko vývojářů. V navazujícím tweetu pak potvrzují výše uvedenou informaci, že se odklad týká i technického testu. „Více informací sdělíme již brzy,“ dodávají stroze zástupci EA Sports a nechávají tak hráčům dostatek prostoru, aby vyjadřovali svou kritiku.

Dáme-li stranou pochyby, nakolik odklad informací, navázaný na stávku, která se navíc minimálně v případě zápasů NBA blíží ke konci, pomůže zlepšit sociální poměry ve Spojených státech, poukazují fanoušci na jiný problém. Zatímco ze strany EA dochází k vyjádření solidarity výše popisovanými způsoby, v NHL 20 je stále možné pojmenovávat vlastní kluby urážlivými jmény a převracet význam protirasistických hesel. To hráčům v kontrastu s dnešní zprávou nepřipadá ani trochu logické a v odpovědích na zmiňovaný tweet posílají vývojářům hry spoustu důkazů, že se tak ve hře děje bez ohledu zapojení nového způsobu nahlašování závadného obsahu. S ním přišli vývojáři z EA na začátku srpna, a i když podle svých slov řešili už přes 9000 incidentů, jejich boj je, zdá se, marný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru