Electronic Arts odkládá PGA Tour na neurčito

Hra, na kterou čekají fanoušci od roku 2015, měla vyjít na jaře. Důvod vývojáři nezmínili

Zdroj: Electronic Arts
4. 11. 2021
Název: EA Sports PGA Tour Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 7. 4. 2023 Platformy: , , Žánr:

Když vývojáři z Electronic Arts na konci letošního března oznámili, že se po letech vrací ke golfové sérii PGA Tour, začalo se schylovat k nečekané konkurenční třenici. Společnost 2K Games totiž koupila HB Studios, autory posledních her s licencí PGA, které už vyšly pod hlavičkou 2K Games, a rázem jsme se mohli těšit na souboj v odvětví, za kterým zůstávala jen mlhavá vzpomínka. Jenže situace přímému souboji zjevně tolik nenahrává, když EA Sports vyklízí dočasně pozice a odsouvá svou golfovou hru na neurčito. Prohlášení bylo součástí finanční zprávy s výsledky hospodaření v uplynulém čtvrtletí a objevilo se i na sociálních sítích. Původně jsme se hry měli dočkat už příští rok na jaře a její součástí měl být i turnaj žen.

„Ahoj, golfoví fanoušci, chceme vám dát vědět, že odsouváme datum vydání EA Sports PGA Tour,“ zní trochu žoviálně úvod krátkého prohlášení. Jak už bylo řečeno v úvodu, nové datum neznáme a podle EA se jej dozvíme až v nadcházejících měsících. Lidé z EA Tiburon, kde hra vzniká, jsou nicméně stále velmi nadšení z toho, že mohou hráčům zprostředkovat golfové turnaje a bude jen otázkou, kdy se konečně s finálním produktem přihlásí. Pokud bychom měli tipovat, může se tak stát v dubnu, kdy začíná Masters, to by ovšem platilo jen za předpokladu, že odklad není příliš velký. Dalšími vhodnými termíny jsou polovina května u příležitosti PGA Championship v Tulse, dále polovina června během US Open, případně pak o měsíc později na Open Championship ve skotském St. Andrews.

Na konto chystané hry můžeme nad rámec zahrnutí i ženských golfistek ještě doplnit, že bude obsahovat všechny zmiňované major turnaje (na rozdíl od PGA v podání 2K), hráči se mohou těšit na propracovanější tutoriál a také zapojení skutečných golfistů. Na druhou stranu ale už nemohou vývojáři z EA počítat s poradcem v podobě Tigera Woodse, kterého ukořistila konkurence.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru