EA Sports PGA Tour, EA Sports, Electronic Arts odkládá PGA Tour na neurčito

Electronic Arts odkládá PGA Tour na neurčito

Hra, na kterou čekají fanoušci od roku 2015, měla vyjít na jaře. Důvod vývojáři nezmínili

Zdroj: Electronic Arts
4. 11. 2021
Název: EA Sports PGA Tour Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 7. 4. 2023

Když vývojáři z Electronic Arts na konci letošního března oznámili, že se po letech vrací ke golfové sérii PGA Tour, začalo se schylovat k nečekané konkurenční třenici. Společnost 2K Games totiž koupila HB Studios, autory posledních her s licencí PGA, které už vyšly pod hlavičkou 2K Games, a rázem jsme se mohli těšit na souboj v odvětví, za kterým zůstávala jen mlhavá vzpomínka. Jenže situace přímému souboji zjevně tolik nenahrává, když EA Sports vyklízí dočasně pozice a odsouvá svou golfovou hru na neurčito. Prohlášení bylo součástí finanční zprávy s výsledky hospodaření v uplynulém čtvrtletí a objevilo se i na sociálních sítích. Původně jsme se hry měli dočkat už příští rok na jaře a její součástí měl být i turnaj žen.

„Ahoj, golfoví fanoušci, chceme vám dát vědět, že odsouváme datum vydání EA Sports PGA Tour,“ zní trochu žoviálně úvod krátkého prohlášení. Jak už bylo řečeno v úvodu, nové datum neznáme a podle EA se jej dozvíme až v nadcházejících měsících. Lidé z EA Tiburon, kde hra vzniká, jsou nicméně stále velmi nadšení z toho, že mohou hráčům zprostředkovat golfové turnaje a bude jen otázkou, kdy se konečně s finálním produktem přihlásí. Pokud bychom měli tipovat, může se tak stát v dubnu, kdy začíná Masters, to by ovšem platilo jen za předpokladu, že odklad není příliš velký. Dalšími vhodnými termíny jsou polovina května u příležitosti PGA Championship v Tulse, dále polovina června během US Open, případně pak o měsíc později na Open Championship ve skotském St. Andrews.

Na konto chystané hry můžeme nad rámec zahrnutí i ženských golfistek ještě doplnit, že bude obsahovat všechny zmiňované major turnaje (na rozdíl od PGA v podání 2K), hráči se mohou těšit na propracovanější tutoriál a také zapojení skutečných golfistů. Na druhou stranu ale už nemohou vývojáři z EA počítat s poradcem v podobě Tigera Woodse, kterého ukořistila konkurence.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru