EA Sports PGA Tour, EA Sports, Electronic Arts důkladně představuje PGA Tour

Electronic Arts důkladně představuje PGA Tour

Hra dorazí na konci března. Vývojáři mluví o fyzice, usnadnění, golfistech i třicítce hřišť

Zdroj: Electronic Arts
20. 1. 2023
Název: EA Sports PGA Tour Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 7. 4. 2023

Když vývojáři z Electronic Arts oznamovali v březnu 2021 svůj návrat na golfová hřiště prostřednictvím nového dílu série PGA Tour, netušili jsme, že na výsledek budeme čekat dlouhé dva roky. Hra přitom původně měla vyjít už loni na jaře, aby však vývojáři z EA Tiburon oznámili, že potřebují ještě čas navíc a vydání posunuli na neurčito. Poslední zpráva, kterou jsme od nich dostali téměř před rokem, zněla závažně – odklad na rok 2023 – a v řadách fanoušků tohohle elegantního sportu musela zákonitě zavládnout skepse. V tuto chvíli už je ale hra EA Sports PGA Tour téměř připravena, dočkala se svého plnohodnotného představení a těšit se na ni můžete 24. března.

Začněme novým gameplay trailerem, který se podobně jako v případě jiných her od EA Sports snaží vedle ukázky samotné hry představit také základní prvky a mechanismy. V tomto ohledu nepůsobí PGA Tour odlišně třeba v porovnání s videi z her jako NHL či FIFA a i v tomto případě se to jen hemží kreativními názvy herních technologií. Jako první představují vývojáři Pure Strike, tedy inovovaný způsob zahrávání jednotlivých míčků. Protože jde o hlavní činnost, kterou budete v PGA Tour dělat pokaždé, když ke hře usednete, vývojáři si dali extra záležet na ovládání švihů, stejně jako na vizuálním ztvárnění. Za tímto účelem pozvali do studia všechny profesionální golfisty a golfistky, aby zachytili jejich pohyby a co nejvěrněji je přenesli do hry.

Přepracovaná fyzika i způsoby odpalů

Důležitou součástí odpalů je pak samozřejmě fyzika, která rovněž prošla velkou inovací a ovlivňuje celou řadu věcí, nad kterou hráči možná ani neuvažují. První chvíle, kdy se fyzikální systém poprvé přihlásí o slovo, je již zmíněné ovládání švihu. Ačkoliv jde o podobný systém jako v předchozích dílech, spoléhající se na zahrávání úderu pomocí analogové páčky, vývojáři ovládání zpřesnili a přidali i širokou nabídku více než 15 asistentů, aby si hraní mohli užít profesionálové, stejně jako nováčci. V momentě, kdy se golfová hůl dotkne míčku a uvede ho v pohyb, se pak spouští systém, který bere v úvahu směr dopalu, jeho sílu, následně povětrnostní podmínky a po dopadu míčku také jeho elasticitu v kombinaci s povrchem a další faktory.

Zdroj: Electronic Arts

Vývojáři rovněž upozorňují, že výše vypsané veličiny nejsou univerzální a budou se lišit podle toho, kde budete hrát. Do výpočtů letu či obecného pohybu míčku tak vstupuje třeba i nadmořská výška nebo způsob, jakým je na konkrétních hřištích upravován green či fairway. Jen pro připomenutí, EA Sports PGA Tour nabídne přes 30 licencovaných hřišť, včetně Augusta National Golf Club, Pebble Beach Golf Links, The Old Course v St. Andrews nebo třeba The Country Club. Jinými slovy, variabilita by v tomto ohledu měla být hned od startu poměrně solidní, a aby toho náhodou nebylo málo, chování míčku samozřejmě ovlivní i způsob, jakým do něj holí udeříte. Ačkoliv by se to pro nezasvěcené mohlo zdát překvapivé, natočení hole nebo další pohyby výrazně vstupují do toho, jak míček poletí, případně co bude dělat po dopadu na zem a v tomto ohledu nechtějí být vývojáři hráčům nic dlužní. Už nyní proto slibují dvacet různých způsobů, z nichž samozřejmě řadu budete využívat běžně a další ve speciálních situacích jako součást propracované taktiky. Skutečnost, že jde o důležitou součást celkového zážitku a potažmo hry, pak podtrhuje i vlastní blogový příspěvek výlučně na toto téma, kde se dozvíte víc o základním rozdělení úderů a konkrétních detailech a tipech, kdy je použít.

Zdroj: Electronic Arts

Hra ve hře

Pokud bychom se měli vrátit od technologií, fyziky a strategii k tomu, co vás čeká coby hráče, vývojáři samozřejmě počítají s možností zahrát si nad rámec skutečných golfistů i za sebe sama. Dostanete možnost vytvořit si vlastní virtuální já a projít celou kariérou, až po vítěze Majoru. Jak vývojáři uvádí, v průběhu postupného hraní by si měl každý z hráčů vytvořit vlastní styl, začít plně využívat výše zmiňované typy odpalů a poznat všechna zákoutí golfových hřišť, aby dokázal unikátní vlastnosti využít ve svůj prospěch. Vše se odrazí v regulérních RPG mechanismech, takže jasně uvidíte, v čem se můžete zlepšit, případně jak a budete moci pracovat na svých slabinách. O náboj a přiblížení se ke skutečnému golfu se pak postarají zastoupené Players Championship a zejména FedEx Playoffs, do kterého budete sbírat body ve FedExCupu, abyste se mohli tohohle golfového svátku zúčastnit se svým golfistou. A jak už jsme podotkli výše, PGA Tour samozřejmě nepřijde jen s mužským golfem, ale myslí také na ženy a jejich LPGA spolu s The Amundi Evian Championship, jak se dalo vzhledem k oficiální licenci očekávat.

Velmi zajímavě se pak tváří také online multiplayer až pro 16 hráčů, kteří budou hrát souběžně s vámi, nikoliv postupně, jak bývá zvykem u některých jiných golfových her. Vývojáři tak zaručí dostatečný náboj a vyhrocenou atmosféru, když se třeba vedoucí hráči budou postupně přibližovat k posledním jamkám a rozhodovat až v samotném závěru o svém vítězství či prohře. K dispozici nicméně bude i gaučový multiplayer, takže si vzájemnou bitvu s ostatními členy rodiny nebo přáteli budete moci užít i pěkně fyzicky. Že kromě vlastního soupeření na hřišti bude také co sledovat, pak nepochybně podtrhují nové obrázky a video, demonstrující sílu a univerzálnost použití enginu Frostbite. Možná vás proto nepřekvapí, že se vývojáři z EA rozhodli vydat PGA Tour vedle PC pouze na kozolích PlayStation 5 a Xbox Series – předobjednávky už běží – čili pokud milujete golf a dosud zůstáváte u předchozí generace, budete muset zauvažovat o upgradu.

A nebo se pustit do hraní PGA Tour 2K23, samozřejmě.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru