eFootball 2022, Konami, eFootball 2022 od Konami vyjde už tento měsíc

eFootball 2022 od Konami vyjde už tento měsíc

Na začátku bude na výběr jen 9 týmů a možnost hrát jednotlivé zápasy s přáteli a AI

Zdroj: Konami
2. 9. 2021
Název: eFootball 2022 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 30. 9. 2021

Společnost Konami oznámila, že její eFootball 2022 vyjde už 30. září na PC i konzolích. Samotný název eFootball 2022 má být oficiální termín označující první sezónu. Hra se přitom bude průběžně rozrůstat o další funkce, jako jsou cross-platform matchmaking nebo podporu ovladačů na mobilech. Titul jako takový bude zdarma, ale další updaty a balíčky už mohou být také nejen bezplatné, ale také placené.

Zdroj: Konami

Co tedy ale nabídne hra na samém začátku? Jak už Konami před časem přiznalo, půjde spíš o ochutnávku nepříliš vzdálenou demoverzi. Na výběr bude pouhých devět týmu a půjde hrát jen přáteláky lokálně nebo on-line. Vybrat si budou moci hráči z klubů Arsenal, Barcelona, Bayern Mnichov, Corinthians Paulista, Flamengo, Juventus, Manchester United, River Plate a São Paulo.

První velký bezplatný update přijde ještě na podzim

K dispozici bude šest stadionů: Camp Nou, Old Trafford, Allianz Stadium, Emirates Stadium, Allianz Arena a takzvaný eFootball Stadium. Hrát bude možné nejen s přáteli, ale také proti AI a hned od počátku by měl být k dispozici cross-gen matchmaking, to znamená PlayStation 5 vs. PlayStation 4 a Xbox Series vs. Xbox One.

První velký bezplatný update přijde podle Konami ještě na podzim. Ten přinese nové módy včetně Creative Teams, což bude obdoba FUT, respektive myClub z PES. S těmito týmy se bude hrát eFootball Creative League. Přibudou ještě režimy Tour Event, Challenge Event nebo Online Quick Match s 600 licencovanými týmy.

Počkat si musíme i na některé kopy

V Tour Event budeme hrát proti AI v turnaji a za body můžeme získat nějaké odměny. V Challenge Event budeme hrát proti dalším hráčům on-line a body budeme získávat za plnění nějakých úkolů. Na podzim také hra vyjde pro systémy iOS a Android. Postupně samozřejmě do hry dorazí během podzimu také mikrotransakce, o nichž samozřejmě vydavatel říká, že budou fér. Hra má obsahovat tři platidla – prémiové eFootball Coins a eFootball Points GP, které získáme hraním.

Později Konami plánuje přidat také Edit Mode nebo podporu haptické zpětné vazby a adaptivních triggerů na ovladači DualSense. A rovněž další pokročilé funkce do samotné hratelnosti jako Power Pass, Power Shot nebo další speciální kopy. Mobilní verzi stejně jako tu velkou pohání technologie Unreal Engine od Epicu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru