EA zřejmě pracuje na hře zasazené do doby Mandaloriana

EA zřejmě pracuje na hře zasazené do doby Mandaloriana

Herci z Battlefrontu II se sešli v motion capture studiu. Naznačují vývoj tajného projektu

Zdroj: Electronic Arts
14. 2. 2021

Není sporu o tom, že seriál The Mandalorian – byť v porovnání s filmovými Hvězdnými válkami úplně jiný – zaznamenal u fanoušků velmi pozitivní ohlasy. Nedivili bychom se proto, kdyby některé studio pracovalo na videoherní adaptaci, která by mohla potenciálně přijít s dalšími řadami seriálu. Jestli tomu tak skutečně je, zatím nevíme, přesto se ale věci kolem nových her ze světa Hvězdných válek daly do pohybu a nemáme tím na mysli jen obnovení Lucasfilm Games či uvolnění exkluzivního kontraktu s Electronic Arts. Řeč je o novém projektu, na kterém spolu s vývojáři z EA pracují herci Janina Gavankar či TJ Ramini, kteří propůjčili svůj vzhled Iden Versio a Del Meekovi v Battlefrontu II a jejich příběhy by mohly opět ožít.

Indicie, že oba zmínění herci pracují na dosud neoznámeném projektu, přišly už loni v listopadu, jen málokdo si jich ale všiml, natož aby je považoval za důležité. Gavankar a Ramini sdíleli před třemi měsíci fotky obleků pro natáčení v motion capture studiu a jen prostřednictvím smajlíků naznačili, že se zprávy týkají videohry. Fotografie, resp. zmiňované tweety, teď ale vypluly na povrch, když Gavnakar odpovídala na dotaz jednoho fanouška. „Co dělala Iden Versio v době [seriálu] The Mandaloriana,“ ptal se uživatel s přezdívkou KraterAnonymous. A odpovědí mu byl tweet Janiny Gavankar, ve kterém označila herní scenáristy Walta Williamse a Mitche Dyera s dotazem, zda to může fanouškovi prozradit.

Tím pochopitelně rozproudila sérii spekulací a fanoušci si i na základě shrnutí celé posloupnosti tweetů a náznaků malují novou hru, v níž hlavní roli sehraje imperiální komando Inferno Squad. Jeho velitelkou je právě Iden Versio a i ostatní herci, kteří měli být loni v listopadu v Los Angeles na několika natáčeních v motion capture studiu, hráli členy elitní jednotky v Battlefrontu. Nejdivočejší spekulace dokonce mluví o pokračování této série, jistého však v tuto chvíli není nic. Je navíc férové doplnit, že scenárista Mitch Dyer už v EA Motive od loňského srpna nepracuje a momentálně spolupracuje s WB Montreal, což v očích některých fanoušků pravděpodobnost výše naznačených úvah podkopává.

Pokud by ale na hru s komandem Inferno došlo, podobně jako v případě Mandaloriana by nás čekalo velmi netradiční herní zasazení, které by ukázalo známý konflikt i pohledem opačné strany. Ne, že by k tomu v minulosti nikdy nedošlo, ale samostatná hra zaměřená jen na potlačování snah Rebelů v ustaveném vesmíru by se nám opravdu zamlouvala. Herně by navíc mohla přinést i chytlavou kooperaci, případně kompetitivní multiplayerové módy, což by se zase nepochybně zamlouvalo Electronic Arts. Tak držme vývojářům palce a doufejme, že výsledek nebude od přání fanoušků příliš vzdálen.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru