Dead Space (remake), Electronic Arts, EA zjišťuje zájem o remake dalších dílů Dead Space

EA zjišťuje zájem o remake dalších dílů Dead Space

Po úspěchu první hry by nebyl tento krok překvapivý. Ve vývoji ale oficiálně další díly nejsou

Zdroj: Electronic Arts
27. 2. 2023
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Ještě před tím, než vývojáři z EA Motive dokončili remake slavného hororu Dead Space, přicházely od fanoušků dotazy, jak to případně bude se druhým a třetím dílem. Tlak po vydání navíc ještě zesílil, protože se předělávka až na drobné výhrady většině hráčů, resp. recenzentů velmi zamlouvala a i měsíc po uvedení v ní nachází nové věci. Třeba to, že zdraví hlavního hrdiny ovlivňuje způsob, jakým probíhají dialogy. Dá se proto bezpečně říci, že si společnost Electronic Arts úspěšně vykolíkovala prostor a otevírá se tak možnost, že by podobnou péči obdržely i další dvě hry v sérii. Naznačuje to ostatně i dotazník, který obdrželi vybraní hráči, aby odpověděli na přímou otázku, jak moc by je remake druhého a třetího dílu zajímal.

Screenshot z dotazníku sdílel na Twitteru uživatel Dillon Rogers (přes Eurogamer), ale neuvedl žádné blížší informace, například podle jakého klíče EA vybírala dotazované. Přesto je podle screenshotů zjevné, že je Rogers fanoušek a oba remaky by si extrémně přál. Co dotazy znamenají, nelze bez dalších informací dobře analyzovat, protože může jít o skutečný upřímný dotaz, stejně jako do určité míry součást marketingového plánu, aby se třeba o již vznikajících předělávkách mluvilo a téma se udržovalo veřejnosti na očích. Přesto připomínáme, že od oficiálního oznámení remaku prvního dílu uplynul rok a půl do vydání a i když si vývojáři samozřejmě přichystali řadu mechanismů, které je možné po drobných úpravách ihned znovu použít, další díly nemusí být tak úplně na dohled.

Navíc, a to je nutné rovněž zmínit, ne všichni hráči jsou úplně spokojení s představou, že se oblíbená série bude vracet pouze prostřednictvím vylepšených původních her. Stejně tak, jak se mluvilo o remacích dalších dílů, padaly také zmínky o možném pokračování či úplně nové hře ze stejného univerza, kterou bychom i my viděli rádi. A nezapomínejte na to, že po Dead Space 3, který i skrze kooperaci změnil celkovou dynamiku a náladu hry, společnost Electronic Arts sérii na dlouho opustila. O několik let později navíc došlo i ke zrušení studia Visceral Games a kdo ví, zda by přiblížením k závěru série nepřišly i staré bolístky. Tohle všechno je ale ještě v nedohlednu a je skutečně otázkou, co přesně EA dotazníkem sleduje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru