Battlefield 2042, Electronic Arts, EA vydá v příštím roce plnohodnotný mobilní Battlefield

EA vydá v příštím roce plnohodnotný mobilní Battlefield

Očekávaný Battlefield 6 dorazí o Vánocích. Představení může přijít každým dnem

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
22. 4. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

V uplynulých týdnech jsme na konto pokračování série Battlefield vycházeli pouze ze spekulací. Teď ale přichází důležitá změna – vývojáři z Electronic Arts, potažmo ze studia DICE, promluvili o chystaném letošním velkém pokračování a přidali také novinku o plnohodnotné mobilní verzi, která by měla dorazit v příštím roce. Zároveň s pomrknutím upozorňují, že bližší odhalení plánů – tedy především představení Battlefieldu 6, by mohlo přijít už velmi brzy a něco nám říká, že se na něj můžeme těšit bezprostředně poté, kdy opadne hlavní vlna zájmu o start třetí sezóny v konkurenčním Call of Duty.

Zdroj: Electronic Arts

„Vím, že všichni čekají na detaily ohledně toho, co chystáme pro letošní rok se sérií Battlefield. A můžu vám slíbit, že toho bude v nadcházejících měsících opravdu HODNĚ,“ říká na úvod generální manažer DICE Oskar Gabrielson. „Už dáváme nějaké věci pro odhalení next-gen Battlefieldu dohromady a nemůžeme se dočkat, až vám je ukážeme,“ dodává. Momentálně se hra nachází ve fázi každodenního testování, které jde ruku v ruce s dokončováním všech prací, balancováním jednotlivých prvků, a to vše se snahou doručit ten nejlepší Battlefield v historii. „Hra má všechno, co na Battlefieldu milujete a posouvá na to na úplně novou úroveň kolosálních rozměrů. Bude to totální vojenská akce. Šílená a plná nečekaných momentů. S destrukcí, která změní pravidla hry. Masivní bitvy, kterých se zúčastní mnohem víc hráčů než kdykoliv jindy v historii,“ vyčerpal Gabrielson snad všechny myslitelné superlativy. Ať už to ale dopadne jakkoliv, opravdu se zdá, že dosavadní spekulace nelhaly a o Vánocích naváže série v moderních dílech a vezme konkurenci útokem.

A očividně nikoliv pouze na PC a nových konzolích. Jak už je uvedeno výše, EA plánuje také mobilní Battlefield, který vychází z mnohaletého prototypování všech důležitých myšlenek. Na hře se nepracuje přímo v DICE, ale ve studiu Industrial Toys, které si EA koupilo v roce 2018. Dosud však měl malý tým – původně tvořen jen 14 zaměstnanci – na starost dva díly hry Midnight Star pro iOS a v případě velkých válečných akcí pro ně bude Battlefield prvotinou. „Hra vzniká úplně nově a můžete očekávat výživný a na schopnostech hráče postavený zážitek. Hra vstupuje do fáze testování před svým uvedením v příštím roce, takže můžete očekávat další detaily,“ vysvětluje šéf DICE, které pochopitelně na vývoj v Industrial Toys dohlíží.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru