Madden NFL 25, Electronic Arts, EA Sports odhaluje letošní ročník Madden NFL

EA Sports odhaluje letošní ročník Madden NFL

Druhá „pětadvacítka“ vylepší pohyb hráčů na hřišti, animace i fyziku. Vyjde v polovině srpna

Zdroj: Electronic Arts
21. 6. 2024
Název: Madden NFL 25 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 8. 2024

Vývojáři ze studia EA Tiburon dali dohromady první trailer nového ročníku série Madden NFL a v průběhu včerejšího večera jej vypustili mezi fanoušky. Sledovat můžete necelou minutu a půl záběrů, které toho ale ve finále prozradí poměrně dost. Trailer je totiž podle vzoru jiných sportovních her od Electronic Arts zaměřen na vypíchnutí použitých technologií i pokroku v porovnání s předchozím dílem, takže můžeme poměrně jasně shrnout, že se Madden NFL 25 dočká vylepšené fyziky, animace, pohybu hráčů na hřišti, vzájemných střetů i drobností v herních módech. Hra bude od 16. srpna dostupná na PC, PS5, Xbox Series, PS4 a Xbox One.

Pokud bychom se měli ponořit trochu hlouběji do toho, co nový ročník slibuje, vše se bude ve smyslu hratelnosti točit kolem herního systému FieldSENSE, který byl představen už v Madden NFL 23. Vývojáři se nicméně zaměřili na jeho vylepšení a vrší na něj novou technologii BOOM Tech, která se stará o ještě autentičtější zpracování střetů jednotlivých hráčů na základě dynamického výpočtu fyziky stojící za kolizemi. Systém podle EA bere v potaz načasování, momentum, hmotnost hráčů, jejich reychlost i sílu a také vlastní hodnocení soubojů jeden na jednoho. Aby pak měli hráči nad střety větší kontrolu, inovací projde také systém Hit Stick, který umožňuje přesněji zacílit úder do protivníkova těla či jeho částí, což by následně mělo díky vylepšeným animacím vyústit v ještě realističtější momenty. Jistě, je nutné speciálně tyto informace brát s rezervou, ale faktem zůstává, že video prezentuje hru ve velmi dobré formě a není příliš mnoho prostoru myslet si, že by nový Madden nebyl jednou z nejlépe vypadajících sportovních her od EA.

Vývojáři se nicméně zaměřili také na nabídku herních módů a vylepšili režim Franchise. Čeká vás přepracovaný draft, personalizované dějové linky, více cest, jak upravit vlastní tým během sezóny, nové oslavy vítězství Super Bowlu a přepracování informačních toků o hráčích i týmu v centrále módu. Co se týče zmiňovaných mikropříběhů v módu Superstar, točit se budou zejména kolem rozhovorů s médii či zástupci týmu. Vývojáři slibují možnost o některých věcech se rozhodnout, budovat tím pádem vlastní reputaci, případně ovlivňovat ostatní hráče v týmu. Jak bude vše fungovat, si musíme počkat do srpna, ale v kombinaci s příslibem přepracované prezentace, včetně úhlů kamer či komentátorů, zní letošní ročník o dost slibněji než ten loňský, který si v naší recenzi odnesl nelichotivých pět bodů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru