EA slibují na jaro 2023 čtyři zatím nezveřejněné hry

Má jít o nějakou velkou značku, remake, sportovní hru a titul od nějakého partnera

Zdroj: EA
11. 5. 2022

Společnost Electronic Arts nás nechala opět trochu nahlédnout do svých dlouhodobějších plánů. Zdrojem těchto informací byla jako obvykle poslední finanční zpráva. V rámci aktuálního finančního roku chce firma vydat nějakou velkou značku a remake. Jde o dva z celkem pěti titulů, které mají přijít na trh v prvním čtvrtletí příštího roku, tedy do konce března 2023, a čtyři z nich ještě nebyly oficiálně představeny, říká EA. Zmíněné čtyři neoznámené hry označuje vydavatel jako velkou IP, partnerský titul, remake a sportovní hru.

Přirozeně se okamžitě začalo spekulovat, o jaké hry se může jednat. Víme, že příští rok na jaře by měl vyjít nový golf EA Sports PGA Tour, ale to je hra oficiálně oznámená. Pokračování Star Wars Jedi: Fallen Order není žádným tajemství, ale zatím formálně představeno nebylo. Na cestě má samozřejmě EA také Apex Legends Mobile, F1 22, další sportovní hry nebo pokračování Need for Speed od Criterionu, které má vyjít ještě letos. Další netrpělivě očekávanou hrou je přirozeně Skate. Problém je v tom, že nevíme přesně, co EA myslí tím, že hry nebyly odhaleny. Myslí tím skutečně samotnou existenci těchto projektů, oficiální formální představení, nebo třeba jen oznámení data vydání? Větší pořádek v jednotlivých kvartálech už si můžete udělat z přiložené tabulky od EA.

Zdroj: EA

Zapomínat samozřejmě nesmíme ani na Dead Space. To sice je remake, ale opět se nedá říct, že by šlo o neveřejný projekt. Ten se shodou okolností tento čtvrtek ostatně dočká dalšího vývojářského streamu, tentokrát zaměřeného na grafiku a výtvarný styl. EA Motive chtějí podle svých slov mimo jiné mluvit o tom, jak zužitkují výkon nových konzolí a moderních PC, aby vylepšili prostředí, postavy, efekty, nasvícení a mnoho dalších věcí. Uvidíme samozřejmě také další čerstvé záběry z netrpělivě očekávané hry. Přenos začíná v 19 hodin našeho času.

EA to ovšem nevzdává ani s posledním Battlefieldem. Přestože BF2042 zklamal ve velké míře hráče i kritiky, šéf Electronic Arts Andrew Wilson říká, že nad hrou rozhodně nelámou hůl. Myslí na ni v dlouhodobém horizontu a DICE budou na hře dál pracovat. Wilson poukázal také na další smělé plány s celou značkou, do jejíhož vývoje se nově zapojila další studia. Třeba nový tým sídlící v Seattlu, který vede veterán ságy Halo Marcus Lehto. Na značku dohlíží také Vince Zampella z Respawnu.

I když se v plánech na další finanční rok výslovně nezmiňuje Battlefield Mobile, i na něj podle Wilsona může dojít. Hra se testuje, EA procházejí feedback od hráčů a není vyloučené, že ostrá verze by mohla veřejně vyjít koncem tohoto, nebo začátkem příštího roku. Nicméně Wilson současně připomněl, že se chtějí ujistit, že bude mít mobilní Battlefield dostatek času na ladění a balancování. To je u tohoto segmentu podle něj mimořádně důležité. Z potenciálu hry jsou ale údajně v Electronic Arts nadšení.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru