EA Sports PGA Tour, EA Sports, EA si pro letošní PGA Tour zajistila licenci na Masters

EA si pro letošní PGA Tour zajistila licenci na Masters

Tichá válka na poli golfových her pokračuje. Konkurence od 2K major turnaje nenabídne

Zdroj: EA Sports
8. 4. 2021
Název: EA Sports PGA Tour Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 7. 4. 2023

Vývoj na poli golfových her nabral v uplynulých dvou třech týdnech nečekaně rychlý spád. Zatímco 2K se po spolupráci s vývojáři z HB Studios na dvou golfových titulech s licencí PGA rozhoupali k akvizici a posílení své pozice pro nadcházející roky. Vývojáři z EA Tiburon se rozhodli to konkurenci trochu znepříjemnit a vrátit se po dlouhých šesti letech se svou vlastní hrou. Pro letošní rok tak rázem očekáváme dva tituly PGA Tour a už nyní je jasné, že na sobě obě společnosti nenechají nit suchou. Prvním důkazem je podepsání exkluzivní licence na všechny čtyři major turnaje, které si budete moci zahrát pouze PGA Tour od Electronic Arts.

S informací přišel předseda Národního golfového klubu v Augustě, kde bude v následujících dnech vrcholit Masters. Společně s tím potvrdil, že podtitulem letošního ročníku hry od EA bude symbolické „Road to Masters“ a Augusta bude i na přebalu chystaného titulu. Jak už je ale uvedeno výše, kromě Masters si budou moci hráči zahrát také PGA Championship, U.S. Open Championship a samozřejmě také The Open Championship, aby byla cesta za zeleným sakem kompletní.

Co se týče hřiště v Augustě, vývojáři z EA jej budou do hry zpracovávat po dlouhých osmi letech – naposledy si na něm mohli hráči zahrát v Tiger Woods PGA Tour 14 na PS3 a X360. I z toho důvodu chtějí příležitosti využít k co nejvěrnějšímu zpracování, pro které podle tiskové zprávy využili miliony datových bodů sesbíraných během vzdušného skenování všech 18 jamek. Údajně má být hřiště zpracované tak, jako dosud v žádné jiné hře nebylo možné, což bude platit minimálně pro vlastní sérii PGA Tour od EA. V předchozích případech totiž bylo hřiště skenováno laserem ze země, takže určitá změna přichází a jsme upřímně zvědaví na výsledek.

PGA Tour od EA se může stát live service platformou, když zástupci EA potvrdili pravidelnou obměnu turnajů a reakci na dění ve skutečném golfu.

Bohužel ale není v tuto chvíli známo, zda se stejné péče dočká také Kiawah Island, Torrey Pines a Royal St. George – tedy hřiště spojená se zbývajícími grandslamovými turnaji, které PGA Tour: Road to Masters zpracovává. Magazín Polygon pak spekuluje, že PGA Tour od EA se může stát live service platformou pro budoucí roky, když jejich redaktorům zástupci EA potvrdili pravidelnou obměnu turnajů a reakci na dění ve skutečném golfu. Znamenalo by to například, že hned pro rok 2022 bychom mohli navštívit tři další hřiště – Southern Hills Country Club, The Country Club a Old Course v St. Andrews, kde se napřesrok uskuteční major turnaje. Na potvrzení si ale musíme bohužel počkat, stejně jako na datum vydání, případně další trailery či obrázky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru