EA Sports PGA Tour, EA Sports, EA se vrací ke golfu s novou hrou PGA Tour

EA se vrací ke golfu s novou hrou PGA Tour

Pyšní se oficiální licencí i enginem Frostbite. Tiger Woods už ale hraje za konkurenční 2K

Zdroj: EA Sports
29. 3. 2021
Název: EA Sports PGA Tour Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 7. 4. 2023

Tak tohle je docela nečekaný vývoj na greenu. Společnost Electronic Arts oznámila, že se vrací do světa golfu s next-gen hrou EA Sports PGA Tour. Pracuje na ní floridské studio EA Tiburon a pohánět ji bude engine Frostbite od DICE. Tiburon je stejný tým, která dělá na sériích Madden NFL a NBA Live a v letech 2007 až 2013 dělal nejprve sérii Tiger Woods PGA Tour a pak v roce 2015 vydal Rory McIlroy PGA Tour.

EA slibují, že nová hra bude přístupná, krásná a nabídne dynamickou hratelnost. Samozřejmě si budeme moci vybudovat vlastní golfovou kariéru, hrát proti nejslavnějším golfistům světa, anebo se stát jedním z nich. Vydáme se na existující známá hřiště.

Série PGA Tour od EA vycházela v letech 1990 až 2015.

Electronic Arts lákají, že další novinky zveřejní v nadcházejících týdnech a datum vydání oznámí v dalších měsících. Spolupráci EA Sports a PGA Tour si pochvalují zástupci obou zmíněných stran s tím, že navazují na dlouholetém partnerství. Nový golf míří přinejmenším na nové konzole, ale platformy zatím autoři neupřesnili. Vývojáři sami sebe označují za velké fanoušky golfu.

Série PGA Tour od EA vycházela v letech 1990 až 2015. Od roku 1998 nesla jméno legendárního golfisty Tigera Woodse. Poslední titul s ním byl Tiger Woods PGA Tour 14 z roku 2013. Pak s ním vydavatel i s ohledem na jeho potíže v soukromí a v kariéře přerušil spolupráci.

Studio EA Tiburon sídlí na Floridě a funguje od roku 1994. EA ho koupili v roce 1998 a kromě už zmíněných her se jeho vývojáři podíleli také na sérii NASCAR Thunder, NFL Street nebo NCAA Football. A právě k univerzitnímu americkému fotbalu se po dlouhé době také nedávno ohlásili EA vrátit prostřednictvím hry EA Sports College Football.

Jedna opravdu velmi důležitá věc je ale přeci jen u nového PGA Tour jinak. Do golfu se pořádně opřela i společnost 2K Games, respektive 2K Sports. Koupila autory hry The Golf Club z týmu HB Studios a už dříve oznámila zisk vlastní licence PGA Tour a vývoj her z této série. A jejich tváří bude právě dlouholetá ikona golfu od EA Tiger Woods… Boj může začít.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru