EA prodlužují termín pro upgrade Madden na next-gen

EA prodlužují termín pro upgrade Madden na next-gen

Nabídka přechodu zdarma bude platná po celou sezónu. Novinka by se mohla týkat i FIFY

Zdroj: Electronic Arts
7. 6. 2020

On-line akce EA Play Live byla vzhledem k napjaté situaci ve Spojených státech o týden odložena a k další prezentaci titulů od EA dojde o něco později. Již dříve každopádně vydavatel hráče ubezpečoval v tom, že letos minimálně o své sportovní série nepřijdou (na rozdíl od WWE). Jednou z nich bude i Madden NFL vznikající ve floridském studiu EA Tiburon a v souvislosti s touto sérií se dozvídáme, že dříve avizovaná nabídka upgradu konzolových verzí hry na hardware nové generace bude nakonec o něco velkorysejší, než jak zněly původní plány.

Původně EA plánovali a hráčům slibovali, že bezplatný upgrade nebude součástí služby Smart Delivery (řeč je totiž oficiálně jen o přechodu z Xbox One na Xbox Series X) a kvůli tomu nebude k dispozici kdykoli po nákupu hry. V EA razili vlastní cestu a dle původních plánů bylo nutné hru zakoupit do konce letošního roku a samotný upgrade pak bylo nutné provést nejpozději do konce března následujícího roku. To se ale komunitě nelíbilo a přišly negativní reakce. Těm v EA naslouchali a nově společnost přislíbila, že tento upgrade bude bezplatný až do té doby, než na trh dorazí Madden NFL 22. A pokud se v tuto chvíli ptáte, co to znamená pro hráče v našich končinách a někoho, koho Madden vlastně ani nezajímá, tak odpověď se přímo vybízí – tento model by vydavatel mohl uplatňovat i u dalších sportovních sérií.

Týkat by se to tedy mohlo i sérií NHL a FIFA, které už jsou v našich končinách přeci jen oblíbenější. Zde však EA ale nic konkrétnějšího nedodali a musíme si patrně počkat na zmíněnou akci EA Play Live. Aktualizované informace o upgradu Madden 21 lze každopádně nalézt na webu EA, kde se píše následující: „Po naslouchání odezvě našich hráčů jsme rozšířili nabídku po celou sezónu Madden NFL 21 až do vydání Madden NFL 22, takže hráči mohou provést upgrade na Xbox Series X kdykoli si v rámci tohoto období zakoupí novou konzoli.“ Zástupce EA pak v odpovědi na dotaz webu Polygon uvedl, že rozšíření období pro bezplatný upgrade bylo v plánu delší dobu, vydavatel ale nechtěl v současné situaci strhávat pozornost a dával prostor „ostatním hlasům“, čímž se odvolával na situaci ve Spojených státech.

V principu ale stále platí to, že se v EA neplánují začlenit do služby Smart Delivery, jež v podání Microsoftu znamená časově neomezený bezplatný upgrade na next-gen. Podobnou službu patrně bude chtít nabídnout i Sony, zde však přesné detaily neznáme a počkat si musíme na nedávno odloženou akci, na níž měly zaznít detaily o chystaných titulech. Co se samotné cross-buy služby Smart Delivery týče, tak zde mám potvrzeno například to, že této pro hráče sympatické nabídky využijí například Assassin’s Creed: Vallhalla či Cyberpunk 2077.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru