FIFA 22, EA Sports, EA přináší první souvislejší záběry z FIFY 22

EA přináší první souvislejší záběry z FIFY 22

Animace se zlepšuje zejména při kolizích. Pohled z dálky připomíná skutečný zápas

Zdroj: EA Sports
30. 7. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Ačkoliv prezentace letošního ročníku série FIFA neprobíhá podle představ většiny fanoušků, ve velmi stylizovaných videích s nádechem retra v podobě patkových fontů a místy velmi minimalistické grafiky se vývojáři z EA Sports konečně propracovali k souvislejším ukázkám z vlastního hraní. Nejde sice o nekomentovaný zápas dvou velkoklubů, na kterém by bylo možné sledovat nejen grafiku, ale také pohyb hráčů nebo případné chyby, nicméně po hloubkovém představení systému HyperMotion, který se bude na nových konzolích a Stadii starat o animaci, přichází možnost sledovat technologii v akci.

Vývojáři i tentokrát rozdělili tři a půl minuty dlouhé video na několik kapitol a hned v úvodu slibují revoluční hratelnost poháněnou fotbalem. Slogan letošního ročníku se opírá o skutečnost, že vývojáři snímali všech 22 hráčů během zápasů a získaná data využili nejen pro zmiňovanou animaci, ale také pro systém umělé inteligence, čímž se zase vývojáři vrací k oné hratelnosti. Z ústřižků, byť velkorysejších nežli v předchozích videí, je dobře patrné, že pohled na hru jako celek skutečně působí jinak nežli v loňských ročnících. Pohyb je organičtější, plynulejší i u hráčů, kteří zrovna nevedou míč a vše do velké míry vylepšuje ještě animace brankářů. Vývojáři ve videu zmiňují, že do hry zahrnuli některé ze signifikantních pohybů pro strážce brankového prostoru a jeden z tygřích skoků, který je ve videu vidět, vypadá opravdu pěkně.

Specialitou mají být drobné pohyby, gesta a posunky, které hráči během zápasů dělají, ale loňské ročníky série je příliš neakcentovaly.

Vývojáři rovněž demonstrují pohyb obrany či bránících hráčů jako takových, kteří by měli už podle dřívějších informací lépe držet rozestavení a homogenně se přesouvat společně s útočníky soupeře. Virtuální laso, které je spojuje, má zaručit efektivnější bránění a možnost přepnout se na ještě jednoho hráče, který by potenciálně mohl hrozící akci uhasit. Faktem ovšem zůstává, že dokud nedostaneme možnost letošní ročník otestovat sami – a ještě lépe, než se dostane do rukou hráčům, kteří se sérií každoročně tráví většinu svého volného času – jisto o fungování umělé inteligence určitě mít nebudeme.

Zkratkovitě pak video ještě připomíná vylepšený systém dynamických strategií, prvek rychlého sprintu z malé rychlosti pro oklamání protivníka a nechybí ani připomínka, že úpravou projdou také oslavy hráčů. Specialitou mají být drobné pohyby, gesta a posunky, které hráči během zápasů dělají, ale loňské ročníky série je příliš neakcentovaly. I díky tomu má být FIFA 22 tou nejlepší hrou v historii celé značky, potvrdit si to budeme moci ale až od 1. října, kdy hra vychází. Mějte ovšem na paměti, že všechno výše vyřčené skutečně platí jen pro verze na Xboxu Series, PlayStationu 5 a Stadii. Hráči na PC, PS4 a Xboxu One se dočkají zastaralé verze hry z loňského roku a Switch třetí, ještě starší edice.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru