The Sims 5 (Project Rene), Electronic Arts, EA představilo pokračování série The Sims

EA představilo pokračování série The Sims

Hra má pracovní název Project Rene. Chce zaujmout společnou tvorbou i hraním na mobilech

Zdroj: Electronic Arts
19. 10. 2022
Název: The Sims 5 (Project Rene) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Včera v podvečer věnovali vývojáři ze společnosti Electronci Arts půlhodinku svého času sérii The Sims. Proběhl již dříve avizovaný stream Behind The Sims Summit, na kterém se však kromě aktuálních projektů spojených s The Sims 4 mluvilo také o budoucnosti celé série. Viceprezidentka série Lyndsay Pearson představila světu první detaily o pátém dílu, který momentálně nese pracovní označení Project Rene a bude se v některých ohledech od předchozích her lišit. „Pracujeme na další hře ze série The Sims a její kreativní platformě. Snažíme se o změnu značky, kterou tak milujete a přineseme nové způsoby hraní,“ řekla Pearson na úvod a slíbila, že jádro hry zůstane stejné. Hlavním cílem studia Maxis je ale evoluce celého konceptu a rozšíření všech možností, pojících se s chováním herních postav nebo nejrůznějšími činnostmi. Důležité bude také vytváření vlastních předmětů či tvorba dobrodružství a příběhů, které bude možné ještě efektivněji sdílet s ostatními bez ohledu na jejich vybranou platformu, včetně mobilních zařízení.

Začneme nejdříve samotným názvem projektu – Rene. Vývojáři popisují, že jde odkaz na období renesance, které je spojeno s novinkami a změnami zaběhnutých pořádků směrem k lepšímu. Podstatné ovšem je, že ať už se ona renesance zhmotní jakkoliv, bude to ještě nějakou dobu trvat. „Hra je ve velmi raném stádiu vývoje a s detaily se podělíme v nadcházejících letech,“ vysvětlují zástupci Maxisu v nové sekci nejčastějších otázek a odpovědí, čímž dávají jasně najevo, že hru zřejmě nemůžeme očekávat během příštího a pravděpodobně ani dalšího roku. Datum vydání naznačeno nebylo, s ohledem na všechny souvislosti bychom ale nebyli překvapení, kdyby projekt skutečně cílil až na konec roku 2024 nebo dokonce rok 2025.

Přesto ale neváhala Lyndsay Pearson představit první záběry ze hry, pokud za takové považujete pohled na úpravu jednotlivých kusů nábytku. Pokud nápad přežije až do vlastního vydání hry, zdá se, že budeme mít možnost ovlivnit nejen barvu nábytku, ale také jeho dílčí části. Jako příklad může posloužit základní design postele, který je k dispozici v jednolůžkové i dvojlůžkové variantě a ještě můžete zvolit z několika variant rámu. Co se týče pohovky, u ní je možné měnit barvy, tvary, případně ji ještě doplňovat nejrůznějšími detaily, jako jsou polštáře a další dekorace. Jak bylo vidět na dalších záběrech, z jednotlivých kusů nábytku můžete dokonce vytvořit celý set a nabídnout ho ostatním hráčům k použití tak, jak jste ho navrhli, včetně rozmístění. Společná tvorba či stavba pak bude probíhat na všech zařízeních v reálném čase, k čemuž lidé z Maxisu použili také záběry z mobilního telefonu, na kterém je Project Rene rovněž k dispozici s vlastním uživatelským rozhraním.

Tím prezentace The Sims 5 skončila, přesto jde o poměrně zajímavý pohled pod ruce vývojářů, kteří se snaží oživit celkový koncept a nabídnout hráčům více volnosti. Jak se to propíše do samotné hry, případně jaké bude rozvrstvení komunity ve smyslu – tvůrci vs. hráči – bude odpovězeno až v budoucnu. Stále ovšem platí, že The Sims 4 má maximální možnou podporu od Maxisu a citovaný stream byl plný novinek, které jsou platné právě teď. Tou největší je dříve avizovaný přechod hry na model free-to-play, jsou to ale také nové tváře simíků s větší mírou úprav, botanický update s novými předměty nebo nejrůznější eventy a questy, vztahující se například ke Dni díkuvzdání nebo Halloweenu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru