FIFA 22, EA Sports, EA mohou přejmenovat sérii FIFA

EA mohou přejmenovat sérii FIFA

Electronic Arts naznačili, že uvažují o novém názvu pro svou dlouholetou fotbalovou sérii

Zdroj: EA
7. 10. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

Pro Evolution Soccer od Konami se před pár lety přejmenoval na eFootball PES a letos znovu jen na eFootball. Dokázali byste si ale někdy představit, že by jméno mohla změnit slavná série FIFA od EA Sports? Tato možnost je, jak se zdá, reálně na stole, jakkoli se jeví nepravděpodobná.

Společnost Electronic Arts v tiskové zprávě věnované uvedení hry FIFA 22 na trh nechala hráče trochu překvapivě nahlédnout do budoucnosti této série a značky. EA mají podle svých slov jasnou vizi pro budoucnost fotbalu. Společnost uvedla, že ví, jak je pro tuto globální značku důležitá autenticita celého zážitku. Proto věnují takové úsilí licencování hráčů, týmů, stadionů i kompletních lig z celého světa. Dál investují do partnerství, která mají pro hráče největší smysl. Vypichují přitom soutěže, které u konkurence nenajdete. Díky tomu, věří EA, nemá FIFA na tomto poli rivala.

„Zabýváme se myšlenkou přejmenovat naše globální fotbalové hry od EA Sports.“

Jenže toto prohlášení jen umetá cestičku k potenciálně velmi překvapivému až šokujícímu zvratu. “Zabýváme se myšlenkou přejmenovat naše globální fotbalové hry od EA Sports. To znamená, že přezkoumáváme naši smlouvu, pokud jde o práva na jméno, s FIFA (Mezinárodní federace fotbalových asociací, pozn. red),” vysvětlují Electronic Arts s tím, že tato část je oddělena od všech ostatních oficiálních partnerství a licencí napříč celým fotbalovým světem.

Budoucnost fotbalu je podle EA velká a jasná. “Naší prioritou je ujistit se, že budeme mít možnost dál doručovat ty nejlepší fotbalové interaktivní zážitky,” končí prohlášení EA, kteří říkají, že děkují za podporu a zpětnou vazbu k letošnímu ročníku a těší se na budoucnost fotbalu. Velmi zvláštní konstatování ve zprávě, která je primárně věnovaná tomu, že nová FIFA 22 od svého uvedení na trh už oslovila 9,1 milionu hráčů. A zdá se být nepravděpodobné, že by toto potenciálně výbušné téma vůbec vydavatel veřejně otevíral, pokud by o přejmenování vážně neuvažoval.

Pod názvem FIFA vychází fotbalová série od EA od roku 1993, kdy debutoval FIFA International Soccer pro Mega Drive, který později vyšel také na další platformy. Šlo o první hru s licencí od FIFA, která jí propůjčila právě i své jméno.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru