EA mají do jara 2021 vydat remaster trilogie Mass Effect

Na PC si ho můžete "udělat" díky modům. V Edmontonu se pracuje na novém dílu sci-fi ságy

Zdroj: EA
7. 5. 2020
Název hry: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 5. 2021 Platformy: , , Žánr:

Včera jsme vás na Vortexu nechali nahlédnout to zákulisí EA prostřednictvím finanční zprávy. Ta kromě jiného prozradila, že vydavatel, který se dříve stavěl k remasterům a remakům překvapivě dost zdrženlivě, kromě Burnout Paradise Remastered pro Switch a Command & Conquer Remastered Collection pro PC chystá ještě další vylepšenou verzi některé z her ze svého portfolia. Opakovaně se v tomto směru během uplynulých let spekuluje o potenciálních titulech, které by si update zasloužily a dávaly by smysl i z komerčního hlediska. Zdeněk namátkou jmenoval série Dragon Age, Dead Space a Mass Effect. A právě posledně jmenovaná sága má být opravdu tou vyvolenou.

Má jít o remaster původní trilogie, ale nedočkáme se ho prý na Switchi.

Tvrdí to alespoň respektovaný novinář Jeff Grubb z magazínu VentureBeat, který to jen tak mimochodem dodává na závěr svého textu. Má jít podle něj o remaster původní trilogie, ale nedočkáme se ho prý na Switchi. Podle finanční zprávy by tento remaster měl vyjít v aktuálním fiskálním roce, která končí 31. března 2021. Trilogie od BioWare vycházela v letech 2007 až 2012 na PC a předchozí generaci konzolí. Navázal na ni Mass Effect: Andromeda z roku 2017.

Vzhledem k její prodejnosti a oblibě by dávalo smysl, že po ní EA sáhnou. Vydavatel přitom paradoxně podobné vylepšené verze na rozdíl od své konkurence dlouho odmítal. Zástupci EA tvrdili, že chtějí raději přicházet s novými zážitky, což leckoho vzhledem k velikosti firmy a její ne vždy lichotivé reputaci překvapilo.

Vývoj dalšího dílu je stále na začátku

Ve studiu BioWare v Edmontonu se mezitím má pracovat na novém Mass Effectu, jehož vývoj je ale na samém počátku. Loni v listopadu to napsal magazín Kotaku s tím, že projekt vede Mike Gamble, který pracoval i na předchozích dílech a poté na Anthemu. S informací tehdy přišel Jason Schreier. Kromě toho samozřejmě BioWare chystají Dragon Age 4.

Důležitou otázkou zůstává, zda se vylepšená verze chystá také na PC, nebo jen na konzole, a jak zásadní update vlastně bude. Na PC verzi je samozřejmě už dnes možné aplikovat všemožné komunitní patche, updaty a mody. Magazín The Dark Side Of Gaming vybral ty nejzajímavější modifikace, díky nimž si takový vlastní neoficiální “remaster” můžete zkompletovat “sami”.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru