Wild Hearts, Electronic Arts, Koei Tecmo, EA a Koei Tecmo asi chystají vlastní „Monster Hunter“

EA a Koei Tecmo asi chystají vlastní „Monster Hunter“

Neobvyklé spojenectví kvůli nové AAA zasazené do feudálního Japonska. Ukáže se už brzy

Zdroj: Omega Force
13. 9. 2022
Název: Wild Hearts Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 17. 2. 2023

Monster Hunter od společností EA a Koei Tecmo? Už to tak pomalu vypadá. Electronic Arts navázali partnerství s japonskou firmou, která dala světu značky jako Dead or Alive, Dynasty Warriors, Nioh, Ninja Gaiden nebo Fatal Frame. A skutečně to působí, jako by heslem “next great hunting game” obě společnosti mysleli konkurenci pro Monster Hunter od Capcomu.

Nový titul vyvine studio Omega Force, což je dceřinná firma Koei Tecmo, která má na kontě série Dynasty Warriors či Samurai Warriors, stejně jako jejich licencované spin-offy. Podle obou firem má jít o skutečný AAA zážitek zasazený do fantasy feudálního Japonska. K dispozici máme jediný stylizovaný obrázek, který samozřejmě svádí ke spekulacím, ale moc toho zatím neprozrazuje.

I když studio Omega Force proslulo svými Musou bojovkami má na kontě také akční RPG Toukiden z roku 2013 a jeho pokračování z roku 2016.

Neznáme dokonce ani plánované platformy. Podrobnosti bychom se však měli dozvědět už tento měsíc, což nasvědčuje tomu, že se o titulu může mluvit na veletrhu Tokyo Game Show. Tato akce se uskuteční od 15. do 18. září.

Volba vývojářů přitom dává větší smysl, než by se mohlo na první pohled zdát. I když studio Omega Force proslulo svými Musou bojovkami má na kontě také akční RPG Toukiden z roku 2013 a jeho pokračování z roku 2016. Jde také o variaci na Monster Hunter zasazenou do historického Japonska s prvky folklóru a legend. Nicméně nový titul nebude pokračování, protože se jedná o čerstvou IP.

Hra vyjde pod labelem EA Originals, který obvykle firma používá pro menší a nezávislé hry od cizích studií. Nicméně projekt Koei Tecmo asi nebude ani indie ani malou hrou. EA japonské firmě poskytuje pomoc s vývojem i vydáváním. Protože je Koei Tecmo úspěšný vydavatel, zřejmě se tím myslí snaha oslovit také publikum na Západě.

Každý by chtěl svůj Monster Hunter

EA se tím zase mohou trochu víc zabydlet v Japonsku. Není divu, že obě značky stojí o rivala série Monster Hunter. Monster Hunter: World je s necelými 19 miliony kopií absolutně historicky nejprodávanější hrou od Capcomu. Pokořil i hity ze sérií Resident Evil nebo Street Fighter.

Electronic Arts slibují, že tým Omega Force posune tento žánr na novou úroveň a propojí svůj talent na souboje s novými neočekávanými mechanismy. Vydavatel se už prý nemůže dočkat, až jejich hru odhalí. Jinak si samozřejmě všechny strany podle očekávání vyměňují zdvořilosti. Nás už ale přirozeně víc zajímá, co z jejich spolupráce vzejde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru