Letošní ročník veletrhu E3 je oficiálně zrušen

E3 se letos uskuteční od 12. do 15. června

Celá akce bude zdarma a účast přislíbily společnosti jako Nintendo, Microsoft nebo Ubisoft

Zdroj: ESA
6. 4. 2021

Asociace ESA, která kromě jiného pořádá veletrh E3, konečně zveřejnila plány na letošní ročník. Nejdůležitější informací je, že se slavná akce letos na rozdíl od loňského roku uskuteční, i když samozřejmě jen v digitální podobě. Organizátoři uvedli, že veletrh svou účastí coby partneři podpoří Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games a Koch Media. Další společnosti se ESA teprve chystá zveřejnit.

Celá show bude zdarma, vyloučili pořadatelé dřívější spekulace o tom, že by se za část prémiového programu mělo platit. Akce proběhne od 12. do 15. června a vývojáři a vydavatelé tu samozřejmě budou prezentovat své nejnovější tituly. E3 2021 tak půjde do přímého “souboje” s akcí Summer Game Fest, kterou letos už podruhé bude pořádat Geoff Keighley a jeho tým. Zatímco loni jeho show “trvala” několik měsíců a jednotlivá vysílání byla rozprostřená volně po celé léto, v tomto roce se má Summer Game Fest koncentrovat právě a jen na červen.

Otazník se také vznáší nad původně avizovanými demoverzemi rozpracovaných her.

Keighley se stal v posledních letech kritikem plánované transformace E3, na kterou ovšem s ohledem na pandemii koronaviru dosud ani v podstatě nedošlo. Nelíbil se mu spekulovaný plán změnit tradiční veletrh ve festival celebrit, fanoušků a influencerů. Coby dlouholetý partner E3 se Keighley už loni odmítl na programu dál podílet a přišel s vlastní akcí, která pravděpodobně bude pro ESA v budoucnu velkou konkurencí.

Mnoho otázek k E3 ale stále zbývá zodpovědět. Není například jasné, zda se k akci připojí i společnosti jako Sony nebo EA, které tradiční E3 už dříve opustily. Spíš to ale vypadá, že nikoli. Otazník se také vznáší nad původně avizovanými demoverzemi rozpracovaných her. Právě o nich se spekulovalo, že by mohly být součástí dementované placené verze E3. Pořadatelé prý nabídli partnerům, že by dema mohla být streamovaná například prostřednictvím služby GeForce Now. Nyní se o nich ale vůbec nezmiňují.

Ročník 2022 už plánuje ESA uspořádat v tradiční podobě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru