E3 přišla o klíčového partnera letošního ročníku

E3 přišla o klíčového partnera letošního ročníku

Veletrh nadále ohrožuje i koronavirus. Pořadatelé museli přijmout další opatření

6. 3. 2020

Navzdory pár dní starému ujištění, že přípravy E3 pokračují naplno bez ohledu na koronavirus, pořadatelé veletrhu nemají na růžích ustláno. V noci na dnešek jsme se dozvěděli, že z akce vycouvala společnost iam8bit, jejímž úkolem bylo pomoci veletrh modernizovat, jak jsme o tom informovali dříve. Firma na Twitteru oznámila, že se na kreativní vedení rozhodla rezignovat se smíšenými pocity a popřála organizátorům hodně štěstí. Spolupráce na E3 prý byla splněným snem.

Celá situace je zajímavá z toho důvodu, že iam8bit měl být tou firmou, která pomůže omladit akci a vdechnout jí nový život.

Na první pohled vyjádření nepůsobí, jako by měla být důvodem neúčasti obava z koronaviru, ale společnost iam8bit odmítla k věci poskytnout jakékoli další podrobnosti Možná se tak nakonec ESA (Entertainment Software Association), která E3 pořádá, jednoduše s externím partnerem neshodla na nové koncepci show. Pořadatel veletrhu pro PC Gamer potvrdil, že iam8bit už není součástí pracovní skupiny. ESA ocenila přínos dosavadní spolupráce a zmínila další externí společnosti, které se nadále na organizaci akce podílejí. Všichni dohromady se prý snaží přinést skvělý zážitek pro fanoušky, média i lidi pracující v herním průmyslu.

Celá situace je zajímavá z toho důvodu, že iam8bit měl být tou firmou, která pomůže omladit akci a vdechnout jí nový život. Způsob, jakým svůj konec oznámila dává tušit, že zřejmě výsledná podoba nebude taková, jakou iam8bit zamýšlel.

Zlomit vaz může E3 nedůvěra a neúčast firem podobně jako u GDC i rozhodnutí města.

Bez ohledu na to, zda jsou důvodem spory, nebo obavy z koronaviru, ten straší pořadatele nadále. Město Los Angeles vyhlásilo stav ohrožení a podle listu Los Angeles Times bylo onemocnění zaznamenáno už ve dvanácti kalifornských oblastech, přičemž bylo zaznamenáno přes 50 případů nakažených. Pořadatelé E3 proto přijímají další opatření, ale akce se vzdát nechtějí.

Zdraví a bezpečí návštěvníků, vystavovatelů, partnerů i personálu je podle posledního vyjádření prioritou. ESA ale nadále věří v úspěšný letošní ročník. Organizátoři spolupracují s příslušnými orgány a bedlivě situaci sledují, aby přijali všechna nezbytná opatření a snížili možné riziko na minimum. Je ale pochopitelné, že v případě jakýchkoli pochybností to nemusí být pořadatelé, kdo E3 odpískají. Zlomit vaz jí může nedůvěra a neúčast firem podobně jako u GDC i rozhodnutí města. Přirozeně posoudit na začátku března, jaká bude situace v červnu, je nesmírně obtížné. Není proto divu, že se ESA nechce svých plánů vzdát a zatím se rozhodla v přípravách pokračovat.

Otázkou je, zda by bylo reálné a mělo nějaký význam pokusit se třeba veletrh přestěhovat do jiného amerického státu.

Jak už jsme psali dříve, pořadatele kromě koronaviru a odchodu iam8bit trápí rovněž neúčast některých velkých firem a osobností, jako jsou Sony, EA nebo Geoff Keighley. Letošní ročník se má v Los Angeles uskutečnit od 9. do 11. června. Otázkou je, zda by bylo reálné a mělo nějaký význam pokusit se třeba veletrh přestěhovat do jiného amerického státu.

Před pár dny byla odložena na léto konference GDC, která se měla původně uskutečnit v termínu od 16. do 20. března v San Franciscu. Turnaj Intel Extreme Masters v polských Katovicích se musel obejít bez diváků. Odložena byla i akce Taipei Game Show. PAX East se nakonec uskutečnil o víkendu v Bostonu, ovšem také se musel obejít bez některých původně avizovaných vystavovatelů. EVE Fanfest pořádaný každoročně vývojáři z CCP na Islandu byl rovněž zrušen. Naopak Reboot Develop Blue 2020 v chorvatském Dubrovníku má v dubnu proběhnout beze změn a pokračují přípravy i na Gamescom a Tokyo Game Show.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru