Historie E3

E3 asi bude mít v budoucnu podobu hybridní akce

Má jít o směs klasického veletrhu a on-line show. Letošní ročník pořadatelům ukáže cestu

Zdroj: E3
10. 6. 2021

O transformaci veletrhu E3 se toho ještě před koronavirovou krizí napsalo hodně. Pořadatel akce, kterým je asociace ESA, měl různé plány na přeměnu E3 ve festival fanoušků, celebrit a influencerů. Co z nich zbylo, ukáže až čas. Svého času se totiž setkaly s velkým odporem. Nyní ale prezident ESA Stanley Pierre-Louis v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz naznačuje, že budoucnost E3 by mohl ukázat letošní ročník.

ESA se samozřejmě plánuje vrátit k fyzické akci, E3 nezůstane jen na internetu, ale něco z digitálního ročníku má přetrvat i v budoucnu. Otázkou je, zda není na takové náznaky brzy, když ještě ani netušíme, jak on-line E3 bude vůbec fungovat. Organizátoři jsou si toho vědomi a říkají, že o přesné podobě se bude teprve rozhodovat s tím, že letos chtějí načerpat zkušenosti. “Nemohu mluvit o budoucích E3, protože se opravdu chceme soustředit na E3 2021 a zajistit, aby to byl skvělý zážitek pro vystavující, média i fanoušky,” dodal Stanley Pierre-Louis.

Hybridní show by v budoucnu chtěli dělat i organizátoři Gamescomu.

Jak bude on-line obdoba E3 fungovat, se dozvíme už za pár dní. Loni se ESA pokusila narychlo zrušenou fyzickou show transformovat do on-line podoby, ale z ní nakonec úplně sešlo. Zřejmě neměl tento plán podporu vývojářů a vydavatelů. Ostatní reagovali pružněji. Na rozdíl od konkurence si tak nejslavnější videoherní veletrh letos musí projít prvními “dětskými” krůčky.

Pořadatelé E3 ale rozhodně nejsou jediní, kteří uvažují, jak využít nepříznivé okolnosti pandemie ve svůj prospěch a poučit se z nich. Hybridní show by v budoucnu chtěli dělat i organizátoři Gamescomu. Letos ještě fyzická akce v Kolíně nad Rýnem nebude, i když ji zamýšleli, veletrh zůstává jen digitální. Ale v dalších letech se na kolínské výstaviště vrátí, přičemž tým Gamescomu už se nechal slyšet, že zkušenosti z on-line ročníků chtějí využít i v příštích letech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru