Džundži Itó mírní očekávání stran spolupráce s Kodžimou

Džundži Itó mírní očekávání stran spolupráce s Kodžimou

Omluvil se za to, že dal fanouškům nepřesnou informaci. Dostal jen neformální nabídku

Zdroj: Džundži Itó
28. 7. 2020

Slavný japonský autor strašidelných komiksů Džundži Itó upřesnil svůj několik dní starý výrok ohledně spolupráce s Hideem Kodžimou na nové hororové hře. V rozhovoru na akci Comic-Con@Home 2020 naznačil, že by se mohl podílet na novém hororu autora Metal Gearu a že od něj dostal nějakou nabídku. Zdá se však, že nic není definitivní, anebo prostě Džundži Itó kvůli příliš nadšené reakci publika mírní očekávání.

Na svém osobním účtu na Twitteru napsal, že se mělo jednat o neformální nabídku, která by se mohla týkat nějakého hypotetického budoucího projektu. Což nebylo z původního prohlášení patrné. Nemá jít přímo o hru, na které Hideo Kodžima v tuto chvíli nutně pracuje. Džundži Itó se omluvil Kodžimovi i všem ostatním, který snad dal planou naději. Doplnil přitom, že neměl hovořit tak otevřeně a vyvolat zdání, že šlo o oficiální nabídku.

Jeho komiksovou tvorbou se inspiroval například jednobitový strašidelný titul World of Horror, pokud byste přeci jen měli chuť na něco v jeho stylu.

Pokud jste tak doufali, že oznámení spolupráce je na spadnutí, musíte si alespoň zatím nechat zajít chuť. Není tak současně docela jisté, že Kodžima skutečně pracuje na hororu coby svém dalším projektu, jak jsme se domnívali, když se zdálo, že nabídka na spolupráci se týkala právě nadcházející připravované hry. Nic to samozřejmě nemění na skutečnosti, že slavný japonský vývojář opakovaně v posledních měsících naznačoval, že by se rád k hororu vrátil a navázal na svůj experiment v podobě P.T.

Jak už jsme psali o víkendu, tandem Kodžima-Itó vzbudil mezi fanoušky velké nadšení i proto, že pokud by se oba autoři rozhodli spolupracovat, nebylo by to poprvé. Znají se mnoho let a Džundži Itó se měl podílet spolu s Guillermem del Torem už na zrušených Silent Hills od Konami. Itó se objevil také v poslední Kodžimově hře Death Stranding. Jeho komiksovou tvorbou se inspiroval například jednobitový strašidelný titul World of Horror, pokud byste přeci jen měli chuť na něco v jeho stylu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru