Dying Light 2: Stay Human, Techland, Dying Light 2 letošní jaro oficiálně nestihne

Dying Light 2 letošní jaro oficiálně nestihne

Očekávaná zombie akce se přidává na seznam dalších odložených her. Nové datum neznáme

20. 1. 2020
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Po odkladu remaku Final Fantasy VII, Avengers a hlavně Cyberpunku 2077 je další velkou hrou v tomto výčtu také Dying Light 2 od vývojářů z Techlandu. Pokračování úspěšné zombie akce z roku 2015, které se na PC, PS4 a Xboxu One prodalo přes 13 milionů kusů, bylo odhaleno před dvěma lety na E3 a po roce mlčení se o ní vážněji mluvilo znovu na tom samém místě. Dočkali jsme se nového videa a také naznačení data vydání, které cílilo na jarní okénko letošního roku, vzhledem k takřka nulovému přísunu informací od Techlandu i vydavatelů ze Square Enix se ale dalo očekávat, že termín prvního čtvrtletí už dávno neplatí.

Zpráva se objevila na sociálních sítí hry a podepsán je pod ní CEO Techlandu Paweł Marchewka, který se hráčům a fanouškům omlouvá a snaží se situaci kolem data vydání alespoň částečně vysvětlit. „Původně jsme chtěli Dying Light 2 vydat na jaře 2020, ale abychom byli schopní naplnit naší vizi, potřebujeme víc času. V nadcházejících měsících budeme mít více detailů a s novými informacemi se ozveme co nejdříve to bude možné. Omlouváme se za tuhle nepříjemnou zprávu. Naší prioritou ale zůstává, doručit vám takový zážitek, který bude odpovídat našemu i vašemu očekávání,“ říkají vývojáři. Vedle samotného odkladu je pak tím nejdůležitějším informace o „nadcházejících měsících“, která automaticky odsouvá Dying Light 2 o značnou část roku. A vzhledem k tomu, že léto není zrovna obvyklým termínem pro vydávání velkých titulů, můžeme se začít bavit o podzimu, ale také o začátku nadcházejícího roku.

Naší prioritou zůstává, doručit vám takový zážitek, který bude odpovídat našemu i vašemu očekávání.

Jak už ale bylo uvedeno výše, nejde o žádné velké překvapení. K neaktivitě v komunikaci s hráči můžeme přičíst i předchozí rozhovory s vývojáři, ve kterých jasně padlo, že Dying Light 2 bude mezigenerační hrou, což například loni v červenci již poněkolikáté potvrdil technický ředitel Paweł Rochleder. Například na dotaz redaktorů WCCFtech řekl: „Techland vždycky pomrkával po nových hračkách. Ale abych byl konkrétnější – ano, už od začátku vývoje jsme počítali s tím, že Dying Light 2 bude mezigeneračním titulem.“ V kombinaci s vlekoucím se vývojem to tedy může ve výsledku znamenat klidně i roční odklad na období bezprostředně po uvedení PlayStaitonu 5 a Xboxu Series X, kam tedy Dying Light 2 vedle současných konzolí a PC automaticky míří.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru