Dying Light 2: Stay Human, Techland, Dying Light 2 vyjde v prosinci a dostal nový podtitul

Dying Light 2 vyjde v prosinci a dostal nový podtitul

Podívejte se na nové dlouhé video ze hry v češtině. Ukáže svět, frakce, monstra i parkour

Zdroj: Techland
28. 5. 2021
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Polský Techland sliboval nové záběry i informace o Dying Light 2 a dočkali jsme se jich. Tou nejdůležitější zprávou nepochybně je, že hra vyjde 7. prosince na PC i konzole. Tedy ještě letos, jak vývojáři nedávno lákali. Neméně zajímavé je, že zombie akce dostala nový podtitul Stay Human, který odkazuje i k tomu, o co budete v příběhu usilovat.

Dočkali jsme se nového videa, které je opatřené oficiálními českými titulky, takže rekapitulovat celý jeho obsah by v tomto případě bylo nošením dříví do lesa. Vypíchneme si proto jen to nejdůležitější. Celkem se můžete těšit na skoro 8 minut záběrů ze hry. Další podrobnosti pak najdete v první epizodě seriálu Dying 2 Know. Ta má dokonce přes půl hodiny. České titulky byste u ní však už hledali marně.

Autoři slibují, že v Dying Light 2: Stay Human mají hrát obrovskou roli volby a jejich následky. Ovlivní nejen průběh misí, ale celý svět i vyústění příběhu. Díky tomu má být zážitek ze hry pokaždé trochu jiný. Ve městě narazíme na tři různé frakce, z nichž každá bude mít jiný světonázor. Naše akce ovlivní i vztahy s těmito skupinami. Díky rozhodnutím se můžeme dostat na jiná místa i k jiným věcem. Nebo prostředí okolo vás pozměnit.

Hlavním hrdinou je Aiden Caldwell, který se snaží rozluštit záhadu z vlastní minulosti. Tak se dostane až do samotného města, možná jednoho z posledních, kde stále mají nějakou moc lidé. Autoři upozorňují, že budeme potřebovat spojence a nemůžeme se spoléhat jen na sebe. Od apokalypsy uplynulo už 15 let a původní civilizaci nahradila nová. Lidé však nežijí v míru, ale naopak soupeří o zbývající cenné zdroje.

Noc ale nepředstavuje jen výzvu a nebezpečí, ale také příležitost, říká Techland.

Vybrat si mezi frakcemi nebude snadné, protože pomoc jedné bude představovat ránu druhé. Spousta dalších banditů vám půjde ale po krku prostě jen tak, aniž by se chtěli kamarádit. V noci však lidé, slabí i silní, přestanou hrát prim. Nahradí je monstra, která vylezou ze svých úkrytů. Infikovaní vás budou nemilosrdně pronásledovat a vy musíte využít vertikalitu města i svých parkourových dovedností, abyste jim unikli.

Noc ale nepředstavuje jen výzvu a nebezpečí, ale také příležitost, říká Techland. Hnízda mutantů jsou v tuto dobu relativně opuštěná a vy je můžete zkusit opatrně prohledat a najít tu nějakou cennou kořist. A v neposlední řadě je tu samozřejmě soubojový systém, který se dočkal rozšíření i vylepšení a bude spolu s pohybem, světem a volbami snad jednou z hlavních předností hry.

Slavnostně byla představena také sběratelská edice Dying Light 2. Hra bude celkem k dispozici ve třech digitálních a třech fyzických verzích, které se přirozeně liší množstvím bonusů. A když už je řeč o různých edicích, stojí za zmínku, že podle očekávání vyšla nedávno uniklá Dying Light: Platinum Edition obsahující původní hru i spoustu rozšíření navrch.

Více podrobností o Dying Light 2 najdete v našich starších článcích nebo na oficiálním webu, který je také v češtině. Samotná hra bude mít rovněž české titulky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru