Dying Light 2: Stay Human, Techland, Dying Light 2 vyjde letos, potvrzují vývojáři

Dying Light 2 vyjde letos, potvrzují vývojáři

Ve slibovaném videu čtou naštvané reakce fanoušků a žádají ještě trochu času na vývoj

Zdroj: Techland
17. 3. 2021
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Na konci minulého týdne slíbili vývojáři z polského studia Techland, že o pět dní později přinesou informace o vývoji hry Dying Light 2. Vzkaz na Twitteru zněl poněkud znepokojivě, protože autoři hry avizovali několik slov k vývojovému procesu, což není úplně standardní popis věcí budoucích, máme-li se dozvědět něco pozitivního. Nakonec ale zpráva od vývojářů nikterak fatální není a prostřednictvím krátkého videa přichází potvrzení, že se Dying Light 2 dočkáme v letošním roce.

Na video jsme s napětím čekali v podstatě celý den, protože nebylo známo, kdy přesně budou nové informace zveřejněny. Na Discordu, kam lákal Techland fanoušky s příslibem, že se vše dozví dřív než ostatní, vládl velmi čilý ruch, až museli administrátoři přistoupit k dočasnému zablokování možnosti dále přispívat. Vše se ale vrátilo do původního stavu před několika minutami, když Techland sdílel odkaz na YouTube, který v tuto chvíli ještě stále není zařazen do nahraných videí na oficiálním kanále.

Vývojáři hry se v něm nicméně snaží rozmetat pochyby, že by byla hra v problémech a neměla nikdy vyjít, jak ji někteří hráči ironicky prorokují. Vybrali si k tomu poněkud svérázný způsob, kdy přečetli několik příspěvků z Twitteru, v nichž se nešetřilo vulgaritami. Posléze přichází několik slov na konto dlouhého čekání a současně porozumění, že je komunita nervózní, už prý ale nebude čekat dlouho.

Malým dárkem pak je několik nových in-game záběrů a finální obrazovka s rokem 2021, potvrzujícím letošní vydání.

„Jde o velký a komplexní projekt a my potřebovali nějaký čas, abychom dostáli naší vizi. Jsme připraveni o hře mluvit opravdu brzo, ale celý tým teď potřebuje vaší důvěru a podporu, protože to jsou ty věci, které nás motivují,“ říkají vývojáři a žádají ještě trochu času, než bude Dying Light 2 připraven k vydání. Malým dárkem pak je několik nových in-game záběrů a finální obrazovka s rokem 2021, potvrzujícím letošní vydání. Sami zástupci Techlandu ale zmiňují, že doba není úplně nakloněná k tomu, aby se dalo vše zvládat podle plánu a nebrali bychom slíbený termín úplně závazně.

Přesto je nutné znovu poukázat na to, že Dying Light 2 byl oznámen před necelými třemi lety, blíže představen na E3 2019, a ačkoliv hru potkaly nepříjemnosti v podobě rozvázání spolupráce se scenáristou Chrisem Avellonem a nařčením o špatných podmínkách ve studiu ze strany polských novinářů, nedůvěru poháněly spíše nezdary spojené s předchozím Dead Islandem. Držme proto týmu v Techlandu palce, Dying Light 2 má i podle dnešní aktivity celé komunity o zájem nepochybně postaráno.

V dohledné době se pak máme dočkat série krátkých videí, v nichž budou vývojáři číst a odpovídat na dotazy hráčů, které je možné prostřednictvím formuláře posílat přímo z Discordu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru