Dying Light 2: Stay Human, Techland, Dying Light 2 jsme oznámili příliš brzy, říká Techland

Dying Light 2 jsme oznámili příliš brzy, říká Techland

Hra prý není ve „vývojářském pekle“, přesto ale chtějí autoři promluvit o jejím stavu

Zdroj: Techland
14. 3. 2021
Název: Dying Light 2: Stay Human Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , , Datum vydání: 4. 2. 2022

Vývoj Dying Light 2 jsme na ploše uplynulých měsíců a let pečlivě sledovali a s největší pravděpodobností nás do vydání hry ještě několik důležitých článků čeká. Polské studio Techland totiž oznámilo, že bude mít pro hráče příští středu nové informace, vzkaz na sociálních sítích ale na první pohled neslibuje nic příjemného. Ačkoliv je doprovázen krátkým teaserem se záběrem na chroptící zombii, popisek je předzvěstí dalšího možného odkladu či většího zásahu do projektu. „Budeme pro vás mít pár slov o vývojovém procesu Dying Light 2,“ říkají vývojáři a podtrhují značnou netypičnost v porovnání s podobnými oznámeními.

Jak už bylo řečeno, nový vývojářský update dorazí v průběhu příští středy a jako první by se k nim přibližně o hodinu dřív měli dostat fanoušci na Discordu. Komunita už nyní ale pochopitelně spekuluje, co se mohlo s Dying Light 2 stát a zejména na Twitteru zaplavili vývojáře mnoha dotazy. K mírnému překvapení – a opět s odvoláním na obvyklý postup jiných vývojářů – k nim lidé z Techlandu nejsou zcela hluší a poskytují doplňující informace, z nichž si lze poskládat alespoň částečný obrázek, byť některé z odpovědí je nutné vnímat jako vtip. Například reakce na to, zda oznámení přinese zrušení verzí pro konzole předchozí generace, na což komunitní manažer Techlandu odpovídá, že ani žádnou next-gen konzoli nemá…

Pokud je nám známo, termín vývojářské peklo vyžaduje, aby se hra ve vývoji nikam neposouvala. Práce na DL2 přitom pokračují, jen jsme hru oznámili příliš brzy.

Z rozumnějších odpovědí se však dá například citovat, že hra je v pořádku a Techland je nadšený z možnosti informovat o novinkách po tak dlouhé době. Další reakce je ale oproti tomu trochu znepokojující, když aktivní komunitní manažer vysvětluje hráči lačnícímu po předobjednávce, že každý bude mít spoustu času zvážit, zda předobjedná, či nikoliv. A protože jsou tweety Techlandu jako na houpačce, v dalším vývojáři uklidňují hráče, že hra nebude zrušená, nemáme se prý těšit na early access a co je nejdůležitější, Dying Light 2 nemá být ve vážnějších problémech. „Pokud je mi známo, termín vývojářské peklo vyžaduje, aby se hra ve vývoji nikam neposouvala. Práce na DL2 přitom pokračují, jen jsme hru oznámili příliš brzy, ale je daleko od vývojářského pekla,“ odpovídá Techland na dotaz, zda to se hrou náhodou nedopadne jako se Cyberpunkem 2077.

Nezbývá tedy nic jiného, než počkat do středy na oficiální stanovisko a doufat, že zprávy nebudou příliš nepříjemné. Sluší se rovněž připomenout, že pokračování Dying Light bylo oznámeno v roce 2018 a plnohodnotněji představeno na E3 o rok později. Letos tak vývojáři vstoupí do čtvrtého roku po oznámení své hry, pokud bychom se však měli řídit tím, co zaznívalo z úst Techlandu dříve, existuje poměrně velká šance, že Dying Light 2 spatří světlo světa v roce 2021. Odkázat se můžeme také na únik informací o sběratelské edici prostřednictvím databáze českého obchodu Xzone, která byla doprovázena velmi věrohodným obrázkem celého balení, což může blížící se vydání signalizovat. Tedy, pokud se nic zásadního nezměnilo…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru