Dvojice historický budovatelských strategií nás vezme do Číny

Dvojice budovatelských strategií nás vezme do Číny

Hry Chinese City Constructor a Builders of China se snaží navázat na odkaz Impressions

Zdroj: President Studio
6. 10. 2020

Historické budovatelské strategie jsou opět v kurzu, zdá se. Na Vortexu jsme si v uplynulých měsících představovali hry Nebuchadnezzar, Builders of Egypt, Viking City Builder, Manor Lords nebo remake Pharaoh. Řada z nich se minimálně inspiruje klasikami od britského studia Impressions Games, které má kromě Pharaoh na kontě i strategie Caesar nebo Zeus. A ve spolupráci s BreakAway Games také titul Emperor: Rise of the Middle Kingdom, který klasickou sérii završil a vzal nás v roce 2002 do Číny. A tamtéž v budoucnu zamíříme i se hrou Chinese City Constructor.

Naším úkolem bude vybudovat a spravovat města na dálném východě. Na povel budeme mít ekonomiku i zdroje a především blaho našeho lidu. Vše musíme vybudovat od základů, přilákat obyvatele, najmout dělníky a přitom se ujistit, že budou mít co jíst a kde žít. K tomu, aby naše budoucí město vzkvétalo, musíme vybrat vhodnou lokalitu. Bez úrodné země a zdroje pitné vody se určitě neobejdeme. Zemědělství se nám může podle autorů snadno vymknout z ruky, pokud budeme půdu využívat příliš intenzivně.

Naše území se může rozpínat mírumilovnou cestou i poněkud akčněji. Záleží prý jen na hráči, zda bude se svými sousedy obchodovat, anebo se je pokusí dobýt. V centru veškerého dění pak bude váš soukromý palác, který můžete vystavět, aby ohromil pocestné z dalekých krajů. Žádné město se ale neobejdete ani bez zahrad, chrámů nebo trhů. Za projektem stojí tým President Studio, míří na PC a zatím nemá stanovené datum vydání.

Co je ale ještě zajímavější, Chinese City Constructor není jedinou připravovanou hrou, která si vybrala tento námět. Do orientu se můžete vydat i v titulu Builders of China. To je historická budovatelská strategie od studia Live Motion Games, v níž máme podle autorů položit základy čínské civilizace. I tady budeme stavět města, obdělávat políčka a obchodovat se sousedy.  Máme zakládat přístavy a obchodní trasy, vyvíjet nové technologie a šířit kulturu i vzdělání.

Říše středu má být v podání Builders of China velká a rozmanitá. Každá oblast přitom přinese jiné specifické výzvy a problémy, jako je špatné počasí nebo neúrodná půda. Těmto proměnlivým podmínkám se budeme muset neustále přizpůsobovat, abychom vytvořili funkční systém. Své přátele si máme držet blízko a nepřátele ještě blíž. Obchodovat s nimi můžeme po zemi i po vodě a je třeba zvolit, jaké strategické suroviny chceme vyvážet a dovážet.

Třikrát Builders

Musíme udržet mír a rovnováhu všemožných vlivů. Ve hře hrají roli různá náboženství, kultury i zvyky a vy nemůžete vždy vyhovět všem. I vaši obyvatelé budou mít různé potřeby. Pokud jim nebudete naslouchat, mohou se obrátit proti vám. Ani Builders of China zatím nemají stanovené datum vydání. Pochází ze stejné série jako hry Builders of Egypt a Builders of Greece. Za každou ale stojí jiní autoři.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru