Arcane (seriál League of Legends), Dva roky oznámený seriál z League of Legends dorazí na podzim

Dva roky oznámený seriál z LoLka dorazí na podzim

Premiéry jsme se měli dočkat už loni, odložena byla kvůli pandemii. Venku je nový trailer

Zdroj: Riot Games
4. 5. 2021
Název: Arcane (seriál League of Legends) Datum vydání: 6. 11. 2021

Když v říjnu 2019 oznámila společnost Riot, že chce podtrhnout desetileté výročí League of Legends animovaným seriálem Arcane, zdálo se to jako dobrý nápad a skvělý bonus k probíhajícím oslavám. Vinou okolností způsobených pandemií koronaviru nicméně došlo na odklad loňské premiéry a dlouho jsme nevěděli, kdy přesně se příběhu dvou ikonických šampionů ze světa League of Legends dočkáme. Nové informace přímo od Netflixu teď ale odhalují, že čekání ukončí letošní podzim, kdy dorazí první série a fanoušci se budou moci vydat na výlet do Piltoveru či podzemního Zaunu.

Jak už je uvedeno výše, samotná existence seriálu je známa necelé dva roky, byť název nového traileru mluví o odhalení. Pokud se však něco zásadního nezměnilo, Arcane se bude točit kolem postav Jinx a Vi, které byly vývojáři z Riotu v roce 2017 oficiálně potvrzeny coby sestry, byť jsou ve hře rivalkami. Vše ale zapadá do doprovodných textíků k seriálu, lákajících na odhalení původu šampionů a síly, která je rozdělí a hlavně je informace v souladu s novými obrázky a již zmiňovaným trailerem. Ten posouvá dosavadní známou podobu hrdinů seriálu od jejich mladistvého vzhledu po tu, kterou znají hráči League of Legends a nutno přiznat, že v kombinaci s dobrým scénářem by mohl Arcane fungovat jako zajímavý dílek do celé skládanky loru.

Co se týče zasazení děje, zmiňované město Piltover a jeho temný podzemní protějšek Zaun přidává možnost, že se v seriálu mihne i celá řada dalších šampionů, i když zřejmě půjde jen o camea. Jen namátkou by se vzhledem ke svému původu mohli objevit Ezreal, Viktor, Camille, Orianna nebo třeba Blitzcrank, celkový výčet by ale byl mnohem delší. Za zmínku pak samozřejmě stojí i věkové zacílení 14+, které je vyšší nežli rating PEGI pro samotnou hru. Pokud patříte k velkým fanouškům a obáváte se o podobu seriálu, Riot Games jsou nejen spoluautory, ale také těmi, kdo projekt ze sta procent financují, takže není pravděpodobné, že by se v Arcane mělo objevit něco, co je v přímém rozporu s League of Legends. Nic to ale samozřejmě neříká o kvalitě seriálu, necháme se ale klidně překvapit!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru