DualSense má o polovinu větší kapacitu baterie než DualShock 4

DualSense má o polovinu větší kapacitu baterie než DS4

Už dříve se objevily nepotvrzené zprávy, že gamepad pro PS5 funguje o 3 až 4 hodiny déle

Zdroj: Galaxy666
12. 8. 2020

Na internetu se objevily nové neoficiální fotky ovladače DualSense pro PlayStation 5. Tentokrát jsou pro nás zajímavé, protože naznačují, že by budoucí gamepad mohl mít výrazně větší kapacitu baterie, konkrétně 1560 mAh. DualShocku 4 má jen 1000 mAh. To by znamenalo nárůst přibližně o polovinu vůči aktuálnímu ovladači. Pochopitelně je ale třeba mít na paměti, že DualSense také může být výrazně náročnější na baterku, protože disponuje řadou nových funkcí, jako jsou haptická zpětná vazba nebo adaptivní triggery. Výsledkem tak hned nemusí být nutně delší výdrž.

Jiný uživatel, který se měl k ovladači dostat, však už před časem tvrdil, že gamepad skutečně vydrží na jedno nabití fungovat o 3 až 4 hodiny déle než DualShock 4. Uvedl to uživatel Redditu s přezdívkou Viper_on_fire. Ten rovněž popsal, že D-pad i hlavní tlačítka mají fungovat velmi podobně jako nyní, ale třeba dotyková ploška víc kliká. Naopak tlačítka L1 a R1 podle něj už neklikají jako dosud, ale plynule se mačkají spíš jako triggery, tedy L2 a R2. Pochvaloval si rovněž tvar a uchopení ovladače DualSense.

Aktuálními fotkami se na Twitteru pochlubil uživatel s přezdívkou Galaxy666, který tvrdí, že pracuje pro nejmenovanou společnost vyrábějící příslušenství ke konzolím.

Společnost Sony zatím k výdrži oficiálně nic konkrétního neuvedla. A nekomentovala ani tento únik. Jen velmi vágně se už dříve vyjádřila v tom smyslu, že doba fungování je pro ni jednou z důležitých vlastností. Šlo ale spíš o obecné konstatování, jako když výrobce opakovaně zdůrazňuje, že PS5 nebude tak hlučná jako PS4. Právě kapacita baterie u DualShocku 4 totiž byla často kritizovaná jako nedostatečná.

Aktuálními fotkami se na Twitteru pochlubil uživatel s přezdívkou Galaxy666, který tvrdí, že pracuje pro nejmenovanou společnost vyrábějící příslušenství ke konzolím. Takové firmy se skutečně mohou k periferiím dostat dříve. Tlačítka jsou podle něj na stisk příjemnější než u PS4 a nemají žádné podsvícení, jak se dříve spekulovalo. I on tvrdí, že celý gamepad má být pohodlnější než dosavadní ovladač.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru