Zaklínač (seriál), Druhá řada seriálového Zaklínače dostala první trailer

Druhá řada seriálového Zaklínače dostala první trailer

Geralt se s Ciri vydává na Kaer Morhen. CD Projekt slibuje pro Zaklínače 3 seriálová DLC

Zdroj: Netflix
10. 7. 2021

I když si seriálová adaptace Zaklínače od Netflixu nezískala automaticky srdce všech fanoušků a přijetí provázely smíšené pocity zejména stran nejasné chronologie děje, na konec roku se chystá druhá řada. Netflix potvrdil, že celosvětová premiéra proběhne 17. prosince a přidává první plnohodnotný trailer, který představuje nová místa i postavy, odkazující převážně na knihu Krev elfů – první část fantasy ságy spisovatele Andrzeje Sapkowského. I tentokrát je přijetí soudě podle vlny komentářů mírně rozporuplné, autoři ale odvedli velký kus práce a například v souvislosti s brněním vojáků Nilfgaardu provedli žádoucí změny.

Pokud se ve světě Zaklínače příliš nepohybujete – nečetli jste knihy, nehráli jste hry – měli byste vědět, že děj seriálu počínaje druhou řadou už nebude tak výrazně skákat v čase, jako tomu bylo na začátku. Osudy důležitých postav se konečně protnuly, takže i sledování bude stravitelnější, zejména je-li pro vás seriál vstupní branou do celé ságy. Co se týče příběhu, Geralt s vědomím, že Yennefer padla v bitvě o Soddenský Pahorek, odváží Ciri na hradiště Kaer Morhen, kde se setkává s dalšími zaklínači. Stahují se sem, aby přečkali zimu a připravili se na další sezónu své nevděčné práce. Na tomto místě trailer poprvé představuje Vesemira, Lamberta a další zaklínače, kterých sice mělo být na Kaer Morhenu jen pět, ale autoři seriálu zřejmě tohle číslo mírně přifouknou. Bez ohledu na to podstupuje Ciri svůj výcvik, který v mnohém připomíná scény ze Zaklínače 3. Ostatně, Netflix se nechal hrou od CD Projektu inspirovat natolik, že do něj umístil například i dvojici mečů, které používal Geralt v Zaklínači 3 a nepochybujeme, že podobných easter-eggů bude v seriálu víc.

Další střípky traileru pak potvrzují, že do děje druhé řady – konkrétně hned do první epizody – bude zakomponována i povídka Zrnko pravdy, která patří k těm nejoblíbenějším. Jde v podstatě o temnější variaci na klasický příběh Kráska a zvíře s tím rozdílem, že Sapkowského verze Belly je poněkud odlišná. Víc samozřejmě prozrazovat nebudeme, tedy ani další okolnosti kolem čarodějek, na které upozorňuje úplný závěr traileru. Že Yennefer nepadla, prozrazuje sám Netflix, příliš nám ale nesedí setkání s Fringillou, což je ale zřejmě jen další autorská odbočka, která – doufejme – nebude proti logice celého díla. Zmínku si pak samozřejmě zaslouží i císař Emhyr, lépe řečeno záda císaře Emhyra, která se v traileru na krátkou chvíli mihnou snad právě i ve snaze ukázat, že brouky připomínající brnění nilfgaardského vojska je zapomenuto.

Ruku v ruce s informací o seriálu pak jde i krátké prohlášení vývojářů, kterým na sociálních sítích jednak připomněli, že ještě letos dorazí next-gen upgrade pro několikrát zmiňovaného Zaklínače 3, ale také několik bezplatných DLC s předměty ze seriálové adaptace. Ostatně, logo Netflixu se objevuje také na aktualizovaném artworku pro krabičku se hrou a výslovně předměty zmiňuje. Další informace se máme dozvědět brzy a těžko soudit, o co přesně půjde. V závěru ještě připomínáme, že vedle seriálu vzniká také animovaný film, který se soustředí na Geraltova mentora a přítele Vesemira. I ten se dočkal odhalení data premiéry a je velmi příjemné, že čekat budeme muset už jen do 23. srpna. I v tomto případě se můžete podívat na trailer a právě podobu zmiňovaného zaklínače.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru