Silent Hill 2 (remake), Konami, Dřívější scenárista Silent Hillu by remake dvojky dělat nechtěl

Scenárista Silent Hillu by remake dvojky dělat nechtěl

Autor Immortality přeje svým kolegům hodně štěstí, ale myslí si, že fanoušky něco naštve

Zdroj: Konami
27. 3. 2023
Název: Silent Hill 2 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 8. 10. 2024

Herní vývojář Sam Barlow je podepsaný pod úspěšnými hrami jako Her Story, Telling Lies nebo Immortality. Ale ještě předtím vytvořil coby lead designér a scenárista dva horory ze série Silent Hill. Šlo o hry Silent Hill: Origins z roku 2007 a Silent Hill: Shattered Memories z roku 2009. Obě přitom vznikly ve studiu Climax.

Barlow v rozhovoru pro magazín PCGamesN podotkl, že úkol udělat novou verzi Silent Hillu 2 kolegům z polského studia Bloober Team ani trochu nezávidí. Doslova tuhle snahu nazývá otráveným kalichem s tím, že přeje vývojářům hodně štěstí, protože sám by nevěděl, jak něco takového udělat, aniž byste hráče naštvali.

Naopak ale naznačuje, že se mu líbí pravděpodobně zamýšlená snaha Konami udělat ze Silent Hillu jakousi platformu pro další hororové hry. Výslovně pak zmiňuje projekt, který mu logicky může být blízko, a sice Silent Hill: Townfall od skotského studia No Code, které má na kontě hry Stories Untold nebo Observation. Silent Hill: Townfall je jen jedním z mnoha projektů, které teď Konami ve spolupráci s různými vývojáři chystá. Více si o nich můžete přečíst v našem archivu.

Je v každém případě docela zajímavé slyšet, že někdo, kdo byl tak těsně s hororem v minulosti propojen, dnes sice přeje hodně štěstí svým kolegům, ale současně by nechtěl být na jejich místě, protože jejich úkol považuje za neřešitelný problém. Všeobecně se mělo mezi fanoušky za to, že remake Silent Hillu 2 je něco, po čem každý autor touží. Bude také zajímavé zjistit, zda se naplnáí Barlowova slova a část komunity nová verze naštve.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru