Dread Templar, 1C Entertainment, Dread Templar je jako mix Daikatany a Undying

Dread Templar je jako mix Daikatany a Undying

Strašidelná retro FPS láká na klasickou hratelnost, ale s moderními prvky, jako je bullet time

Zdroj: 1C
13. 3. 2021
Název: Dread Templar Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Představuje se “nová” retro FPS Dread Templar. Pokaždé když se objeví další takový titul, člověk se ho přirozeně pokouší k něčemu připodobnit. V tomhle případě se mi jako první vybavila Romerova “prokletá” Daikatana. Nepochybně i proto, že katana je jednou z víc než desítky zbraní, kterými se hlavní hrdina bude ohánět.

Jde o rychlou střílečku, která už na podzim zamíří do early accessu. V tomto případě chce studio propojit prvky klasických akcí s moderním ovládáním. Hlavní hrdina hledá v pekle pomstu a my mu musíme pomoci. Budeme hledat skryté zbraně a upgrady, čelit hordám démonů i krvežíznivých ďáblů a nakonec to bude hrdina hry, kdo se stane tou nejobávanější věcí v pekle.

Typickou součástí starých stříleček nebyl třeba bullet time, ale právě podobnými novotami chce Dread Templar žánr retro FPS trochu osvěžit a možná se i odlišit od čím dál početnější konkurence.

Díky speciálním schopnostem si podle tiskové zprávy budeme moci upravit své síly tak, aby vyhovovaly našemu stylu hry. Rychlost má být frenetická a podporovat ji budou i dashe. Typickou součástí starých stříleček nebyl třeba bullet time, ale právě podobnými novotami chce Dread Templar žánr retro FPS trochu osvěžit a možná se i odlišit od čím dál početnější konkurence.

Ve spletitém labyrintu zdejších chodeb nebude nouze o tajné oblasti a další tajemství. Popis nás dokonce láká na puzzly, za něž můžeme získat zvláštní odměny. A v neposlední řadě pochopitelně studio upozorňuje na estetickou stránku. Díky hororovému tématu mi zase chvílemi novinka připomíná mou oblíbenou strašidelnou střílečku Clive Barker’s Undying od EA z roku 2001. Hráli jste ji mimochodem, příjemná hra, nemyslíte?

Společnost 1C Entertainment, která hru vydává, novinku zase přirovnává ke klasikám jako Doom, Quake nebo Hexen. Dread Templar vzniká ve studiu T19 Games. Jedná se o nezávislý tým, který se zaměřuje na retro hry. Dread Templar bude jeho prvotinou. A jak už to v podobných případech často bývá, slovem tým myslím v podstatě jediného člověka.

Dread Templar původně vznikal pod názvem Hell Hunt a ještě před časem jeho autor nabízel demo. Teď už oficiálně není k dispozici, ale třeba se vám ho povede najít. Titul je zatím v plánu jen pro Windows. Jak už bylo řečeno, do programu předběžného přístupu na Steamu má Dread Templar vstoupit letos na podzim. S plnou verzí se pak počítá na rok 2022.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru