Dread Hunger je survival inspirovaný Among Us

Dread Hunger je survival inspirovaný Among Us

Dokážete s přáteli přežít plavbu polární krajinou, když v posádce číhají dva zrádci?

Zdroj: Dread Hunger
15. 7. 2021

Letos v únoru jsme vám na Vortexu představovali hru Terror: Endless Night inspirovanou historicko-mysteriózním seriálem a knihou The Terror, respektive výpravou lodí Erebus a Terror z poloviny 19. století. Nyní se k tomuto tématu vracíme. Dread Hunger je multilplayerová hra pro 8 lidí o přežití a zradě, říkají samotní vývojáři. Hráči musí provést svou loď krajinou věčného sněhu a ledu, kde na sobě vzájemně závisí, ale v posádce se nacházejí dva zrádci, kteří podlehnou svodům temných sil a chtějí misi sabotovat.

V polární oblasti jste zdánlivě v bezpečí, dokud se držíte na palubě vlastní lodi. Tu pohání obří parní kotle, jenže palivo vám jednou dojde a vy musíte nakonec vyjít na pevninu.

Titul je zjevně inspirovaný úspěchem Among Us, ale jeho autoři se rozhodli hratelnost smíchat se survival žánrem. Do vývoje se pustili koncem roku 2019 a v programu předběžného přístupu se hra objevila už letos v dubnu. Já ji ale upřímně řečeno k vlastnímu překvapení zaznamenal až nyní, kdy je na spadnutí vydání plné verze. Dorazit by měla na podzim, což je nebývalá rychlost na early access. Ale autoři také na začátku slibovali, že odhadují čas strávený na předběžném přístupu na 6 až 8 měsíců. A slib chtějí dodržet.

Vaším úkolem je proplout ledovou zemí a jednoduše přežít. Ale jednoduché to rozhodně nebude. V polární oblasti jste zdánlivě v bezpečí, dokud se držíte na palubě vlastní lodi. Tu pohání obří parní kotle, jenže palivo vám jednou dojde a vy musíte nakonec vyjít na pevninu. A tady na vás v ledovém pekle číhá nejedno nebezpečí. Musíte vybudovat tábor, založit oheň, abyste zůstali v teple, lovit zvířata na jídlo a hledat další zásoby i cenné materiály. Vám naopak usilují o život vlci, lední medvědi a další predátoři. Proto se musíte chránit. Postavíte si zbraně, pasti i další předměty nutné k přežití, jenže ani to nemusí stačit.

Jako by nebyla už tak vaše situace svízelná, musíte si dávat pozor na to, komu můžete věřit. Zdejší ledové peklo dokáže změnit v monstra i vaše kolegy, varují autoři. Zradit přátele bude snadné. Můžete jim podstrčit otrávené jídlo, nalákat divoká zvířata, aby na ně zaútočili, použít černou magii anebo je prostě zbaběle střelíte do zad, zatímco na oko předstíráte loajalitu. Můžete také znehodnotit zásoby nebo odpálit výbušniny. Coby zrádce máte prostě hodně možností, jak potrápit ostatní.

Jste to, co jíte, říká Kateřina Cajthamlová i vývojářský tým. Abyste se zasytili, nesmíte se štítit ničeho. Z těl vašich spoluhráčů můžete udělat kus žvance i improvizovanou zbraň. Stále přitom mějte na paměti, že se pohybujete ve zrádném terénu, kde se střídá den a noc i počasí. A k tomu tam někde v té bílé tmě venku číhají kanibalové.

Na Steamu se rozpracovaná verze těší velmi dobrému přijetí, 88 procent hráčů ji hodnotí kladně. Dread Hunger se prodává za sympatických 21 eur, ale po vydání plné verze se může jeho cena zvednout, upozornili autoři.

Ať už budete vaši loď cílevědomě udržovat v pohybu, anebo spřádat plány, jak takové úsilí sabotovat, zradit své kolegy a sníst je, zní to jako slibná zábava. Jak už bylo řečeno, plná verze by měla dorazit už na podzim. Mezitím můžete zkusit zmíněný early access. A pokud s ním dokonce máte již zkušenost, určitě se podělte o své dojmy a dejte nám i ostatním vědět, jak se vám titul líbí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru