Deadrop (Project Moon), Midnight Society, Dr Disrespect byl přinucen odejít ze svého herního studia

Dr Disrespect byl přinucen odejít ze svého herního studia

Midnight Society se zakladatele zbavilo kvůli nařčení ze sexuální komunikace s mladistvou

Zdroj: Dr Disrespect
25. 6. 2024

Herní studio Midnight Society, ve kterém už několik let vzniká střílečka Deadrop, rozvázalo pracovní poměr se svým zakladatelem Herschlem Beahmem známým díky své internetové personě jako Dr Disrespect. Důvodem ukončení vztahu je nařčení, že Beahm v roce 2020 vedl sexuální komunikaci s nezletilou, a to konkrétně přes soukromé zprávy na Twitchi. Streamovací platformu mu v témže roce udělila doživotní ban, kvůli čemuž se Beahm se společností soudil až do roku 2022, kdy byl spor vyřešen mimosoudně. Nyní se ale prostřednictvím bývalého zaměstnance Twitche Codyho Connerse zřejmě dozvídáme skutečný důvod, o kterém se dosud pouze spekulovalo. Conners informaci vynesl na sociálních sítích na konci minulého týdne a spustil tím řetězec celé řady událostí, na jehož konci je nejen rozchod slavného streamera se studiem, u jehož zrodu stál, ale možná i definitivní ukončení jeho kariéry.

„Dostal ban proto, že byl přistižen při sexuální komunikaci s mladistvou v dříve dostupných soukromých zprávách na Twitchi. Snažil se s ní sejít na TwitchConu. Případ uzavřen,“ napsal Conners, který ve společnosti Twitch pracoval jako ředitel strategických partnerství do roku 2023. Jak uvádí magazín IGN, který o tweetu informoval mezi prvními, Conners krátce pro tento magazín pracoval v roce 2011 a zřejmě dal svým bývalým kolegům tip. IGN pak vyvozuje, že ačkoliv Conners ve svém tweetu nezmínil Beahma přímo, jde právě o případ slavného streamera, který byl pohledem veřejnosti stále nejasný.

Další krok po otištění zprávy učinilo zmiňované studio Midnight Society, které vydalo prohlášení, že si je vědomo incidentu kolem Herschela Beahma a přichází s rozhodnutím ukončit s ním pracovní poměr. „Předpokládali jsme jeho nevinu. Abychom zachovali naše zásady a standardy, museli jsme jednat,“ vysvětlují pak vývojáři a potvrzují, že obratem začali sami se všemi zúčastněnými stranami vyšetřovat, co se vlastně stalo. Přesto ale přistoupili k okamžitému ukončení spolupráce, už jen kvůli dalším 55 zaměstnancům a jejich rodinám.

Sám Dr Disrespect se patrně o propuštění z Midnight Society dozvěděl během vlastního streamu Elden Ringu, kdy se po přečtení zprávy nejprve na delší dobu odmlčel, a pak využil dotazu jednoho z diváků, jak se poslední dobou má. Vystoupil ze své persony a otevřeně několikrát zopakoval, že se cítí velmi unavený a vyhořelý. Začal také mluvit o tom, že si pravděpodobně prodlouží naplánovanou dovolenou a zmínil, že cítí potřebu odejít nebo se alespoň na nějaký čas vzdálit od sociálních sítí a streamů. Došlo také na poznámku, že možná opustí i Midnight Society – v té chvíli ještě nebylo vydáno oficiální prohlášení o jeho propuštění – a jeho stream tak mohl být skutečně na dlouhou dobu poslední.

Beahm se pak na sociálních sítích k záležitosti ještě několikrát vyjádřil a uvedl, že vše již bylo vyřešeno před dvěma lety, neprovinil se podle svých slov žádným prohřeškem a navíc ještě od Twitche dostal zaplaceno za předčasné ukončení kontraktu. „Podívejte, jsem pochopitelně vázán právními záležitostmi vyplývajícími z dohody s Twitchem, ale musím říct, co říct můžu, protože tohle je zas*anej internet,“ uvedl Dr Disrespect a ještě jednou zopakoval, že neprovedl nic nezákonného a nebylo zjištěno žádné pochybení. To však vedení jeho studia nestačilo a následky už znáte. Je samozřejmě otázkou, jaký vliv to bude mít na celou jeho kariéru, je však skutečně možné, že tohle může být definitivní konec jednoho z nejslavnějších streamerů.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru