Dozvuky PlayStation Showcase

Dozvuky PlayStation Showcase

Termín handheldu, gratulace Xboxu, Days Gone 2, Alan Wake 2 v krabici a exkluzivní Mirage

Zdroj: Sony
26. 5. 2023

Středeční akce Sony přinesla spoustu informací, a tak není divu, že se v následujících dnech objevila řada nejrůznějších komentářů, doplnění a zpřesnění. Často jde o krátké zprávy, ale velmi zajímavé. A proto si je shrneme telegraficky v jednom rychlém přehledu.

Insider Tom Henderson, který jako první přinesl neoficiální zprávy o novém handheldu od Sony, doplnil středeční prezentaci PlayStation Showcase a uvedl, že podle jeho informací se začne zařízení prodávat v polovině listopadu letošního roku.

Různí insideři naznačují, že Sony měla v rukávu přichystáno víc her, a jsou zjevně překvapení, že PlayStation nevyrukoval se vším. Na cestě jsou prý další oznámení a trailery. Třeba důvěryhodný leaker The Snitch tvrdí, že už v červenci má vyjít další PC port nějaké AAA hry. Na základě dřívějšího úniku se služby GeForce Now se spekuluje nejčastěji o titulech Demon’s Souls, Ghosts of Tsushima, Gran Turismo 7, Horizon Forbidden West a Ratchet & Clank. Možná se nějaké další velké novinky od Sony dočkáme na Summer Game Festu.

Šéf xboxové divize Phil Spencer poblahopřál Sony a jeho studiím v reakci na tweet Hermena Hulsta, který vede PlayStation Studios a chválil si chystané hry. Spencer uvedl, že ví, že do takových prezentací jde obrovské množství práce.

Microsoft se ale současně na oficiálním účtu na Twitteru pochlubil, že 12 předvedených her na PS Showcase míří také na Xbox. Týká se to titulů Alan Wake 2, Assassin’s Creed Mirage, Cat Quest: Pirates of the Purribean, Dragon’s Dogma 2, Ghostrunner 2, Immortals of Aveum, Marathon, Metal Gear Solid Δ: Snake Eater, Neva, Teardown, The Plucky Squire a The Talos Principle 2.

Zdroj: Xbox

Spuštěný profil na PlayStation Storu potvrdil, že kolekce Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 nabídne víc, než se na první pohled mohlo zdát. Metal Gear Solid včetně VR misí a speciálních misí, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (verze z HD Collection), Metal Gear Solid 3: Snake Eater (verze HD Collection), ale také původní Metal Gear a Metal Gear 2: Solid Snake. Konami říká, že jde o klasické verze s minimálními zásahy do obsahu kvůli autorským právům.

Spoluautor Days Gone Jeff Ross si přisadil ke kritice lineupu PlayStation Showcase s tím, že mu to připomnělo, že Days Gone 2 by mohlo vyjít minulý měsíc, kdyby tým mohl dokončit tenhle projekt.

Thomas Puha ze studia Remedy uvedl, že trailer na hru Alan Wake 2 byl pořízen ve verzi, jak hra skutečně běží na PlayStationu 5. Autoři chtějí podle něj udělat nejhezčí hru letošního roku a sám této ambici zjevně věří. Další video z očekávané novinky uvidíme na Summer Game Festu už 8. června. I když má Alan Wake 2 vyjít jen digitálně, možná není fyzická verze úplně ztracena. Společnost THQ Nordic, která ještě jako Nordic Games vydávala PC verzi prvního dílu, neformálně na Twitteru nabídla, že by se krabicovky ráda ujala. Šéf PR THQ Nordic Florian Emmerich později PC Gameru řekl, že to sice nebyla oficiální nabídka, ale opravdu jsou připraveni o tom s Remedy jednat. Nutno ovšem dodat, že zatím je jediným vydavatelem hry label Epic Games Publishing.

Assassin’s Creed Mirage nedorazí na Steam. Nebo minimálně ne hned. PC verze je podle Ubisoftu exkluzivní pro Epic Games Store a Ubisoft Store. Vydavatel nicméně neupřesnil, zda se jedná o časovou exkluzivitu.

Bungie zveřejnili další podrobnosti o novém Marathonu. Nové video má 6,5 minuty a zachází do větších detailů.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru