Moddeři spustili emulátor PSP na PlayStationu Portal

Dostali PSP na PS Portal a pak díru nahlásili Sony

Inženýři Googlu, kteří spustili na Portalu nativně hry z PSP, hlásí, že chyba už byla opravena

Zdroj: Andy Nguyen
3. 4. 2024

Letos v únoru jsme psali, že se skupince inženýrů z Googlu povedlo na zařízení PlayStation Portal nativně zprovoznit emulátor PPSSPP a spouštět hry z PlayStationu Portable. Už tehdy přitom bylo patrné, že se zřejmě nechystají o svůj výtvor s nikým podělit. To se teď potvrdilo, když jeden z nich, Andy Nguyen, na Twitteru napsal, že dotyčnou díru nahlásili Sony a byla opravena prostřednictvím nového updatu 2.06.

Jak si asi dokážete představit, řada lidí na to reagovala s nelibostí a diví se tomu, proč moddeři svůj postup nezveřejnili. Na to Nguyen reagoval s tím, že i kdyby vydali veřejnou verzi, Sony by stejně tuto bezpečnostní díru opravila a rozdíl by byl jen pár týdnů. Modderům přitom trvalo víc než měsíc, než PPSSPP na Portalu rozjeli. Zdá se ale, že tím opravdu chtěli jen upozornit na potenciální zranitelnost platformy.

Budou následovat další?

Stále platí, že se tím potvrdilo, že streamovací handheld je schopen něco provozovat nativně. Samotný hardware nijak dotyční neupravovali. Vystačili si s úpravami na softwarové úrovni. Není ostatně tajemstvím, že uvnitř se nachází systém na bázi Androidu. Podle inženýrů z Googlu má Portal 6 GB úložného prostoru, které slouží pro operační systém a budoucí updaty.

Je tak nejspíš jen otázkou času, než se objeví někdo další s tímto či jiným emulátorem. Otázkou také je, jaké jsou reálné výkonnostní hranice tabletu, který měl primárně sloužit jen k přehrávání streamovaného obsahu. A stejně jako posledně se musíme ptát, jak moc a jak efektivně bude výrobce podobným snahám bránit. První případ už leccos naznačil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru