Doopravdy chystá Sony exkluzivní hru se Supermanem?

Doopravdy chystá Sony exkluzivní hru se Supermanem?

Právníci Microsoftu mohli odhalit tajné plány Sony. Ve skutečnosti ale zřejmě jde jen o chybu

Zdroj: Warner Bros. Pictures
16. 3. 2023

Vyjednávání, které vede Microsoft na mnoha úrovních kvůli snaze dokončit akvizici společnosti Activision, už bylo zdrojem řady velmi zajímavých informací. Ačkoliv jsou veřejné verze dokumentů většinou editovány tak, aby skrze nich neproudily na veřejnost utajované či citlivé informace, lze se mnohdy dočíst o motivacích či alespoň v náznacích o nejrůznějších plánech. Nejnovější vyjádření Microsoftu pro britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) však mohl hráče zaskočit, protože se v něm zcela bez skrupulí mluví o exkluzivní hře se Supermanem, která má vznikat právě pro japonskou společnost a její konzoli (přes PlayStation Lifestyle). Na základě toho bychom se mohli ihned pustit do spekulací, kde by taková hra mohla vznikat, s jakou přesně licencí a zda náhodou nejde o další důkaz, že Sony má také řadu exkluzivních titulů, na které se ani vzdáleně nenahlíží v rámci tohoto sporu jako na Call of Duty, ale tentokrát je na místě značná zdrženlivost.

Název neoznámené hry se Supermanem zazní v části, kde se Microsoft snaží CMA odprezentovat skutečný dopad exkluzivních titulů na prodeje konzole. Ve snaze ubránit svůj postoj a možná i snížit dopad vlivu série Call of Duty přichází s čísly – která jsou bohužel pro veřejnost začerněná – na nichž s největší pravděpodobností demonstruje menší vliv, než jak uvádí Sony a jako přímé důkazy používá dvojici her. Tu první dobře známe, God of War, tou druhou je pak zmiňovaný Superman. Mohlo by se tedy na první pohled zdát, že buďto někdo správně nerevidoval dokument a na veřejnost se dostala nežádoucí informace, skutečnost ale zřejmě bude o poznání nudnější, když právníci s největší pravděpodobností jen udělali chybu.

Hrou, na kterou Microsoft v těchto případech často odkazuje, je samozřejmě Spider-Man – velmi silná značka, která má rovněž obrovské zacílení na širokou veřejnost, a přitom ji Sony vydává na své konzoli exkluzivně. V minulosti už několikrát stál Spider-Man jako příklad toho, že Microsoft může bez obav vlastnit Call of Duty, a v citovaném dokumentu je právě Spider-Man několikrát zmíněn. I z toho důvodu je takřka vyloučeno, že ve studiích Sony vzniká exkluzivní Superman, který je navíc významně zatížen vlastnictvím Warner Bros. – logicky přes DC Comics – a nezdálo by se příliš pravděpodobné, že by na hře buďto nepracovali sami, nebo že by ji chtěli omezit na jedinou konzolovou platformu. K těmto úvahám ale zabíhat nemusíme, spíš berte tuhle krátkou zprávu jako poukázání, že se nic velkého kolem létajícího muže s červenou pláštěnkou zřejmě neděje.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru