Don’t Nod hodlá do roku 2025 vydat osm her

Studio stojící za Life is Strange nebo Vampyrem má velké plány. Na detaily ale stále čekáme

Zdroj: Don't Nod, koláž/Vortex
13. 10. 2022

Francouzské nezávislé studio Don’t Nod, které jsme ještě donedávna znali v psané podobě jako Dontnod Entertainment, má na následující roky velké plány. Už u příležitosti svého přejmenování a představení nového vizuálu, k němuž došlo na konci května letošního roku, studio ve svém videu naznačilo sedm projektů. Každý z nich byl reprezentován logem v jiném zasazení a výtvarné stylizaci, což mělo odkazovat právě k jednotlivým hrám, respektive jejich tématům. Jednou z her byla i adventura Gerda: A Flame in Winter od studia PortaPlay, která vyšla 1. září. Nyní se hovoří rovnou o osmi neoznámených hrách, které nás mají v následujících letech čekat.

Studio Don’t Nod, jež stojí za hrami Life is Strange, Vampyr, Remember Me, Tell Me Why a naposledy Twin Mirror, zveřejnilo své finanční výsledky, přičemž jejich součástí byly i plány do budoucna. Mezi lety 2023 a 2025 hodlá vydat osm titulů s tím, že pět z nich vyvíjí přímo v Don’t Nodu, jeden projekt je další koprodukcí s Focus Entertainment a na dvou dalších hrách pracují externí studia Tolima a Tiny Bull. Z předchozí spolupráce s Focus Entertainment vzešla akční upírská adventura Vampyr, jejíhož pokračování bychom se měli teoreticky dočkat. Obě studia si spolupráci pochvalovala a vzhledem k finančnímu úspěchu hodlala v partnerství pokračovat. Oficiálně však Vampyr 2 zatím oznámen nebyl. Rovněž se dříve spekulovalo o hře na motivy Robinsona Crusoe.

Nechtějí dopadnout jako Telltale Games, a tak slibují různorodost svých her.

Co se týče dalších her, stále nic nového bohužel nevíme. Dalo by se říct, že jsme nadále v podobné nevědomosti jako před dvěma roky, kdy studio lákalo na šest titulů. Don’t Nod je znám především svými příběhy ze série Life is Strange, nicméně zatím poslední díl s podtitulem True Colors vyvíjelo studio Deck Nine, kam vydavatel Square Enix zřejmě celou značku přesunul. Není ale vyloučeno, že jedna z chystaných her bude na podobný způsob, což bylo patrně naznačeno i v jedné stylizaci loga. Zároveň se však už dříve studio vyjádřilo, že nechtějí dopadnout jako Telltale Games, a tak slibují různorodost svých her. Ačkoli detaily budoucích her neznáme, ono představovací video minimálně zasazením různorodě působilo. Celkově však zbývá jen čekat na oficiální oznámení jakéhokoli z titulů, ovšem vzhledem k tomu, kolik toho studio hodlá za dva až tři roky stihnout, se dá předpokládat, že nebudeme muset čekat dlouho, ať už půjde o cokoli.

Don’t Nod se celkově snaží růst a tomu přizpůsobuje svoji strategii i nad rámec vyvíjení a vydávání her, což popisuje ve zveřejněném dokumentu. Studio se chce více zaměřit na koprodukci a její rozvoj v segmentech se silným prodejním potenciálem nebo navazování a posilování partnerství „prostřednictvím spolufinancování a ujednání o minimální záruce za účelem zajištění licenčních poplatků“. Pokud by vás zajímaly další podrobnosti nad rámec samotných her, výsledky studia za první polovinu roku 2022 můžete nalézt zde.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru