Do vozů Tesla dorazil Steam s tisícovkami dostupných her

Do vozů Tesla dorazil Steam s tisícovkami dostupných her

Vánoční update vám z auta udělá konzoli. Výkon 10 teraflopů v podstatě odpovídá PS5

Zdroj: Tesla
14. 12. 2022

Už několik měsíců upozorňovala společnost Tesla, že v jejích vozech bude již brzy dostupný Steam s potenciálem hrát tisícovky titulů tak, jak je známe z počítačů nebo třeba Steam Decku, a ten moment právě přichází. Má to samozřejmě háček – herní konzoli si ze své Tesly uděláte jedině v případě, vlastníte-li letošní Model S a Model X s 16 GB operační paměti – pořád by ale tahle možnost mohla zajímat nemalou část lidí, kteří propadli elektromobilitě. Jak společnost uvádí, díky integraci Steamu přímo do zábavní sekce ve vozech Tesla, se naskýtá možnost zahrát si tisícovky titulů, které nutně nemusí být z ranku malých arkádových hříček dostupných v základní nabídce. Nové video, které bylo zveřejněno v noci na dnešek, tak slibuje například hraní Cyberpunku 2077 a tisková zpráva se odkazuje na výkon 10 teraflopů, které v podstatě odpovídají výkonu PlayStationu 5.

Video je samozřejmě nutné brát s rezervou – stále může jít jen o montáž záběrů, které ve finále nereprezentují skutečný výkon hry při hraní v Tesle – na druhou stranu ale společnost nepochybně uvážila, co potenciálním hráčům z řad řidičů slíbit a nepochybujeme, že Cyberpunk 2077 a další tituly skutečně poběží. Jak je nicméně vidět, už vám nebude stačit pouze volant, jako u základních titulů, ale budete muset připojit gamepad, třeba od PlayStationu 5, jak je vidět v traileru. Zároveň také Tesla upozorňuje, že zábavní rozhraní Tesla Arcade je k dispozici jen v případě, je-li vůz zaparkován, platí to ovšem pouze pro přední displej, nikoliv zadní, který je určený pro pasažéry. Tam je samozřejmě možné hry hrát i během jízdy, což už může na delších cestách působit jako poměrně zajímavé vyžití.

Pokud bychom se ještě měli vrátit k výkonu, oficiálně zatím Tesla neuvedla, jaký hardware novou herní sekci pohání, podle informací technologického insidera Patricka Schura by to ale měl být grafický čip AMD Navi 23, díky kterému se z vozů značky Tesla skutečně může stát výkonnostní konkurent pro soudobé konzole. Pokud bychom měli vzít jako bernou minci trochu úsměvný diagram od magazínu Videocardz z roku 2021 podle tehdy předpokládaných specifikací, Tesla Arcade má 32 výpočetních jednotek proti 36 a 52 v PS5, resp. Xboxu Series X, datovou propustnost na úrovni Xboxu Series S a vyšší takt grafického čipu nežli nové konzole. Jak ale Videocardz naznačuje, cena konzole od Tesly se pohybuje kolem 80 000 dolarů s výkonnostním cílem na úrovni 200 mil za hodinu.

Zdroj: Videocardz.com

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru