Valorant, Riot Games, Do uzavřené bety Valorantu se dostanete přes Twitch

Do uzavřené bety Valorantu se dostanete přes Twitch

Riot už brzy zpřístupní možného pokořitele Counter-Striku. Vývoj však ohrožuje koronavirus

Zdroj: Riot Games
31. 3. 2020
Název: Valorant Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 6. 2020

Po několika únicích a četných spekulací představili vývojáři z Riot Games na začátku března hru Valorant. Do té doby o ní hráči mluvili jako o tajemném projektu „A“, byť se už dopředu vědělo, že půjde o střílečku s nemalými ambicemi. Po odhalení základních prvků se navíc zdá, že kombinace Overwatche a Counter-Striku vzbudila v hráčích nemalé očekávání a je mezi nimi cítit napětí, zda dopadne Valorant dobře a naruší hegemonii oblíbeného CSka. Novinka od Riotu k tomu má papírové předpoklady – řadu věcí, která hráčům na Counter-Striku vadí, řeší elegantněji – o všem důležitém ale nakonec rozhodnou hráči, kteří se už mohou chystat na první ostrý test. Bez ohledu na to, že Valorant má vyjít až v létě, nechtějí lidé z Riotu nic podcenit a na 7. dubna chystají uzavřenou betaverzi.

„Naším plánem bylo, přinést Valorant v uzavřené betě co nejvíce hráčům po celém světě tak nejrychleji, jak to jen jde,“ říká výkonná producentka Anna Donlon. Přiznává však, že aktuální situace kolem pandemie koronaviru tyto plány ovlivnila a celosvětová – globální beta – neproběhne. „V tuto chvíli se budeme soustředit pouze na regiony, o kterých si myslíme, že jsou na spuštění připravené a další země budeme přidávat později,“ dodává Donlon. Hráči v České republice ale mohou zůstat klidní, protože Valorant od 7. dubna poběží v Kanadě, Spojených Státech, Rusku, Turecku a právě v Evropě. Pro přístup k betaverzi je nutné přihlásit se na oficiálních stránkách hry ke svému Riot účtu, spojit jej s účtem na Twitchi a od startu betaverze sledovat jakýkoliv stream této hry. V pravidelných intervalech budou diváci, resp. jejich účty, přijímány do hry, což je poměrně neotřelý způsob marketingu a snahy zajistit si dostatečné množství diváků od prvních chvil.

Už dříve se také mluvilo o dvojici map, které by měly být obsaženy v plné verzi Valorantu a dá se očekávat, že Bind i Haven budou v betě dostupné.

Co se týče obsahu betaverze, vývojáři zatím nijak konkrétní nebyli, dá se však očekávat, že všechna předchozí prohlášení platí a k dispozici bude jediný herní mód. V něm se hráči, rozdělení do dvou týmů po pěti, budou snažit po vzoru Counter-Striku aktivovat, případně zneškodnit položenou bombu, případně zlikvidovat své protivníky dřív, než by k tomu mělo dojít. Už dříve se také mluvilo o dvojici map, které by měly být obsaženy v plné verzi Valorantu a dá se očekávat, že Bind i Haven budou v betě dostupné. První z nich je rychlejší, neobsahuje mid-sekci a rotovat se musí za pomoci poměrně hlučného teleportu. Haven naproti tomu mid-sekci má a dokonce je na ní umístěno třetí pokladiště bomby – Céčko – které dává agentům s bombou větší taktické možnosti.

Poslední věc, kterou vývojáři z Riotu upřesňují, se týká mikrotransakcí a případných nákupů tzv. Valorant bodů, k nimž budou mít hráči betaverze přístup. V obchodě za ně bude možné zakoupit kosmetická vylepšení agentů i zbraní s tím, že se ale nebudou přenášet do plné verze. Vývojáři na místo toho vrátí všem hráčům jejich utracené Valorant body a přidají k nim ještě 20procentní bonus. Důvodem je snaha zaručit, že hráči nebudou mít k dispozici žádný skin, který by se během betatestu projevil jako něco, co přímo ovlivňuje hratelnost, a proto jasně uvádí, že podoba obchodu a jeho nabídka nemusí být shodná s tím, jak bude vypadat ve finále. Obecně pak vývojáři upozorňují na to, že kdyby se objevily ze strany hráčů hlasité stížnosti na konkrétní prvky, jsou odhodlaní betu zase vypnout a pustit se do přepracovávání, což by teoreticky mohlo ovlivnit i zatím vcelku vágní termín letního dokončení. Snad ale všechno proběhne hladce a slibně vypadající Valorant trochu rozčeří stojaté vody.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru