Minecraft, Mojang, Do Minecraftu přicestoval obsah ze Star Wars

Do Minecraftu přicestoval obsah ze Star Wars

Nové DLC přináší mapu, hrdiny, nepřátele i hudbu z původní trilogie a Mandaloriana

Zdroj: Mojang
17. 11. 2020
Název: Minecraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 18. 11. 2018

I když na videohry ze světa Hvězdných válek mají exkluzivitu EA, toto partnerství zřejmě nevylučuje výjimky a jiné formy spolupráce. Jedním z příkladů je hra Lego Star Wars: The Skywalker Saga od Traveller’s Tales a Warner Bros. Interactive Entertainment, která vyjde příští rok. Druhým pak aktuální Star Wars obsah, který zamířil do Minecraftu. Těšit se můžete na postavy i místa z původní trilogie, ale také seriálu The Mandalorian.

Nechybějí světy jako Tatooine, Endor či Hoth z původní trilogie nebo Nevarro a Sorgan z Mandaloriana. Najdeme tu i Hvězdy smrti.

Autoři lákají, že se můžeme stát někým jiným, a objevit nové způsoby, jak trávit čas v populárním sandboxu od Mojangu a Microsoftu. Nedílnou součástí zážitku je samozřejmě prozkoumání, které ke Star Wars neodmyslitelně patří. Samotní autoři rozšíření nazývají jedním z nejvíc vzrušujících crossoverů, který se v rámci Minecraftu objevil. Zdůrazňují přitom, že nejde jen o skin pack.

Minecraft Star Wars DLC nabízí obsah inspirovaný 12 různými planetami. Nechybějí světy jako Tatooine, Endor či Hoth z původní trilogie nebo Nevarro a Sorgan z Mandaloriana. Najdeme tu i Hvězdy smrti. Součástí expanze přitom nejsou jen nové tématické skiny a textury, ale i reskiny předmětů a nepřátel a především nová mapa. Přepracováno bylo i UI a těšit se rovněž můžete na licencovanou hudbu.

Stát se můžete jednou z 36 postav, mezi nimiž jsou Luke Skywalker, Darth Vader, princezna Leia, Obi-Wan Kenobi, Chewbacca, C-3PO nebo RD-D2. Rozšíření nabízí také různé létající stroje. Autorům bylo podle jejich slov hned jasné, jakmile začali o DLC přemýšlet, že určitě nebude stačit inspirovat se jen jednou planetou nebo jedním filmem. A proto je podle nich výsledek tak bohatý.

DLC už je k dispozici, rovnou vyšlo bez předchozího varování. Minecraft Star Wars DLC najdete v Minecraft Marketplacu a prodává se za 1340 minecoinů. Vybudovat v kulisách Minecraftu vlastní Star Wars svět nebo tu “přehrát” oblíbenou scénu z filmů zřejmě nikdy nebylo snazší. Vývojáři přitom podtrhují, že navzdory mnoha novinkám se stále expanze chová a hraje jako klasický Minecraft.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru