SnowRunner, Focus Entertainment, Do hry SnowRunner míří vůz LIAZ z Rallye Paříž-Dakar

Do hry SnowRunner míří vůz LIAZ z Rallye Paříž-Dakar

Čeští autoři dostanou do oblíbeného titulu další slavný speciál. Obnáší to stovky hodin práce

Zdroj: Zidon
26. 10. 2021
Název: SnowRunner Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 4. 2020

Do SnowRunneru míří další slavný český vůz. Modder Zidon už má na kontě řadu povedených aut, která rozšířila zdejší garáž, a nyní chystá společně s kolegou, který si říká Barek532, vůz LIAZ, který se v roce 1985 poprvé zúčastnil Rallye Paříž-Dakar. Původní model pochází z databáze CGTrader a vytvořil jej Richard Homola. Jeho nákup za tímto účelem sponzoroval Lukáš Ruščák, tím ale práce na modu samozřejmě neskončila.

Jak Zidon upozornil, původní model má přibližně 3 miliony polygonů a textury se vysokém rozlišení, což je na SnowRunner příliš. Barek532 ho proto začal zjednodušovat a snížil počet polygonů asi na 250 tisíc. Má přitom víc než 800 částí. Předělávají se i textury, doplnil Zidon. Na modu ještě zbývá spousta práce. Je třeba doladit různé detaily, odpružení a musí se udělat komplet celý interiér.

Autoři proto nemohou slíbit, kdy bude projekt hotový. Zato ví jistě, že bude fungovat i na konzolích, nicméně zde se musí hráči spokojit s neoficiálními reklamami kvůli licencím. Vůz se také nebude jmenovat LIAZ. Zidon odhaduje, že už v tuto chvíli do dakarského speciálu investovali desítky hodin a ve výsledku to mohou být i stovky.

Podle Zidona si mnozí hráči ani neuvědomují, kolik práce takový mod obnáší. Více podrobností o jeho tvorbě i o možnostech, jak autory podpořit, už najdete na profilu tohoto moddera. To nejlepší jsme si ale pochopitelně nechali až na závěr. V galerii se můžete podívat na první obrázky dakarského vozu LIAZ a kromě toho také na starší video z testování prototypu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru