Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, Do Flight Simulatoru přiletí 18. listopadu český Albatros

Do Flight Simulatoru přiletí 18. listopadu český Albatros

Je součástí rozšíření Reno Air Races. L-39 můžete mít hned v deseti barevných variantách

Zdroj: Microsoft
20. 10. 2021
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Už včera v podvečer jsme vás informovali o tom, že se na 18. listopadu chystá tzv. GOTY edice Flight Simulatoru. Hráči na PC i konzolích Xbox Series se k ní dostanou formou bezplatného updatu, pro všechny ostatní pak má jít podle ředitele vývoje Jorga Neumanna o ten nejlepší možný vstupní bod do báječného světa leteckých simulátorů, nově doplněný o letiště, vyhlídkové lety, tutoriálové mise a pochopitelně i nová letadla. A pokud jste se rozplývali nad oznámením, že jedním z nich bude také F/A-18 Super Hornet z filmu Top Gun: Maverick, máme pro vás ještě trochu víc proudové radosti. Ve stejný den, kdy dorazí Flight Simulator: Game of the Year Edition totiž ve hře odstartují již dříve avizované letecké závody Reno Air Races, ve kterých závodí vedle legendárního Mustangu či Texanu také český L-39 Albatros.

Na rozdíl od GOTY nebude rozšíření Reno Air Races zdarma a vývojáři s datem vydání přidali také důležité informace o ceně. Platit nebudou hráči rozhodně málo, a to i když si vyberou jen základní variantu pojmenovanou jednoduše Expansion Pack. Za ten si bude Microsoft coby vydavatel účtovat ekvivalent částky 20 dolarů, na druhou stranu se tím ale hráči dostanou k většině využitelného obsahu. V samotných licencovaných závodech bude možné létat se stroji P-51 Mustang, T-6 Texan, Aviat Pitts Special S1S a právě se zmiňovaným L-39 Albatros z českého závodu Aero Vodochody. Herní náplň bude zastupovat vlastní závodění jednotlivých hráčů ve všech kategoriích a vývojáři označují rozšíření za první velkou expanzi, na kterou chtějí navazovat dalšími.

Z pohledu českého hráče je nicméně ještě zajímavější kompletní balíček, zahrnující závody i všechny čtyři zmiňované stroje, ovšem za cenu 60 dolarů vždy v deseti různých barevných variantách. Logicky se to týká i Albatrosu, který bude k dispozici v barvách American Patriot, American Spirit, Athena, Blue Ice, Drop Bear, Pipsqueak, Red Thunder, Robin I, Sarance a v neposlední řadě Tumbling Goose, i když by mohl někdo namítnout, že jde ve skutečnosti jen o skiny. To samé pak platí o zbývající stroje v ostatních kategoriích, které svým zbarvením i pojmenováním odpovídají skutečným letadlům, které v Renu závodí. Všichni pak dostanou jako očekávaný bonus vylepšenou krajinu kolem Rena i fotogrametricky zpracované město jako takové, což je ale servis, který u licencovaného přídavku očekáváme a je rozhodně na místě.

Jak zábavný přídavek bude, kolik přiláká hráčů a nakolik ponoukne vývojáře k další podobné aktivitě, budeme postupně zjišťovat od 18. listopadu. Jisté ale zůstává, že se přídavek týká obou verzí – PC i konzolové – a nemělo by tudíž dojít k žádnému rozdílu mezi jednotlivými verzemi.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru