Diablo IV, Blizzard Entertainment, Do Diabla IV míří nový roguelite režim

Do Diabla IV míří nový roguelite režim

V Infernal Hordes navštíví hráči Realm of Hatred a postaví se nekonečným zástupům monster

24. 6. 2024
Název: Diablo IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 6. 6. 2023

Vývojáři z Blizzardu lákají na další test obsahu, který dorazí v nadcházející páté sezóně do Diabla IV. Možnost vyzkoušet nové věci budou mít hráči od 25. června do 2. července na PC, a jak vývojáři uvádí v blogu na oficiálních stránkách, smyslem bude otestovat všechny novinky, aby mohla pátá sezóna v klidu začít. „Zpětná vazba, kterou od vás obdržíme, nám pomůže finálně vybalancovat všechny věci, odstranit bugy a doručit ten nejlepší možný zážitek,“ říkají vývojáři a v další části blogu podrobněji lákají na dílčí části. Popisu se tak dočkal i režim Infernal Hordes, který vypadá jako zajímavá odbočka od základní hratelnosti s příslibem roguelite prvků a zajímavou odměnou.

Zdroj: Blizzard

Jak vývojáři popisují, v Infernal Hordes zabíjíte další a další vlny nepřátel, za což budete dostávat Burning Aether. Skrze něj se pak můžete dostat k velmi silným zbraním a další výbavě, kterou bude nakonec možné využít i na jiných místech Diabla IV. Abyste však do Realm of Hatred – kde se režim odehrává – mohli vůbec vstoupit, budete potřebovat tzv. Infernal Compass, který pro změnu získáte po porážce bossů z endgame části hry nebo v dungeonech. V závislosti na tom, kde přesně kompas získáte, bude odstupňovaná i jeho kvalita a tím i výzva, která vás bude čekat v jednotlivých vlnách nepřátel a jejich počtu. Od toho se pak přirozeně odvíjí i zajímavost odměn a patrně i lepší poměr mezi rizikem a tím, co si bude možné z Realm of Hatred odnést.

Po úspěšném zdolání všech vln budete moci získaný Aether využít na odemknutí Spoils of Hell ve čtyř kategoriích týkajících se výbavy, materiálu, zlata a nakonec i vylepšené výbavy s tzv. Greater Affixem. Jak efektivní budou Infernal Hordes, je ale v tuto chvíli složité odhadnout, protože právě Greater Affix nemusí být příliš velký, a jak poznamenal jeden z diskutujících hráčů, než člověk projde všemi vlnami, může mu to zabrat přes 10 minut a na konci obdrží výbavu pravděpodobně jen úrovně 1 GA, nikoliv 2 či 3 GA. Za kratší dobu – například v jakémkoliv Helltide eventu – může získat nejen jeden předmět s Greater Affixem, ale také oboly, za které lze pořídit další výbavu. Nebylo by ale vůči Blizzardu fér odsoudit režim ještě před tím, než vůbec vstoupí do hry, a jak je uvedeno výše, sami budete moci už od úterý vyzkoušet, jak se to s ním má doopravdy.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru