Dead by Daylight, 505 Games, Koch Media, Starbreeze Publishing, Do Dead by Daylight míří Nemesis, Leon a Jill

Do Dead by Daylight míří Nemesis, Leon a Jill

O život budeme bojovat na policejní stanici v Raccoon City z hororu Resident Evil

Zdroj: Behaviour Interactive
26. 5. 2021
Název: Dead by Daylight Vývojář: Vydavatel: , , Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 6. 2016

V dubnu jsme poprvé psali, že do asymetrické multiplayerové akce Dead by Daylight zamíří obsah inspirovaný hororovou ságou Resident Evil. Další cross-over má do hry dorazit v červnu a nyní jsme se konečně od studia Behaviour Interactive dozvěděli další podrobnosti. Kanadští vývojáři nás na novinky lákají prostřednictvím čerstvého traileru a záběry přímo ze hry lze spatřit v záznamu včerejšího streamu k pátému výročí značky Dead by Daylight.

Už 15. června bude k dispozici trojice nových postav. Coby zabiják se představí Nemesis a na straně přeživších budou nově bojovat o život Jill Valentine a Leon Kennedy. Chybět nebude ani nová mapa a ta je situovaná do proslulé policejní stanice v Raccoon City. Nový obsah je součástí oslav 25. výročí Resident Evilu a Behaviour Interactive, kteří takto dříve už svou hru propojili třeba s konkurenčním Silent Hillem, jsou podle svých slov pyšní, že se mohou tímto způsobem k oslavám připojit.

Vývojáři se podle svých slov opírali o remake Resident Evilu 2 a 3. Pokud jsme prý hráli vylepšené verze, můžeme se v prostředí policejní stanice pohybovat zcela přirozeně.

Autoři jsou nadšení z mapy, do které vložili velké úsilí. Samotné prostředí policejní stanice, zdá se, vystihl opět kanadský tým velmi dobře. V hale nechybí socha, potkáte havarovaný vrtulník, uvidíte psací stroj a autenticky působí i jednotlivé kanceláře a místnosti. Vývojáři se přitom podle svých slov opírali o remake Resident Evilu 2 a 3. Pokud jsme prý hráli vylepšené verze, můžeme se v tomto prostředí pohybovat zcela přirozeně. Ale narazíme i na něco, co je typické právě pro Dead by Daylight.

Pokud jde o postavy, Behaviour Interactive říkají, že Resident Evil má spoustu skvělých hrdinů, a bylo byl proto nesmírně těžké vybrat jen jednoho přeživšího. Vybrali tedy hned dva. Každý samozřejmě přichází s unikátními schopnostmi. Podobně u zabijáka mohli autoři volit z různých monster, ale nakonec se rozhodli pro Nemesis. Může útočit chapadly a infikovat přeživší, kteří začnou kašlat a zvracet. Takže je bude snazší vypátrat a chytit. Budou také zranitelnější vůči dalším útokům.

Čím víc přeživších Nemesis infikuje, tím je silnější a dosáhne se svými útoky dál. Přeživší se mohou infekce zbavit s pomoci vakcín, které najdou na mapě, ale je jich omezené množství. Nemesis bude podle studia nezastavitelný predátor a vůbec poprvé bude mít hráč v kůži zabijáka po ruce postavy řízené umělou inteligencí. Po boku Nemesis totiž stojí zombie, které ovládá AI. Představují tak další nebezpečí pro přeživší.

Princip hry jako takové se nemění. DLC se bude prodávat za 12 dolarů a vyjde oficiálně 15. června. Na PTB už je novinka k dispozici nyní. Jak už jsme psali dříve, paradoxní je, že Capcom se před časem neúspěšně pokusil Dead by Daylight konkurovat s vlastním asymetrickým multiplayerovým hororem Resident Evil: Resistance. Nyní se ale raději rozhodl přidat k favoritovi tohoto žánru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru