World of Warcraft, Blizzard Entertainment, Do Blizzardu se vrací veterán Chris Metzen

Do Blizzardu se vrací veterán Chris Metzen

Po šestileté pauze se oblíbený vývojář opět přidává k Warcraftu. Předtím tu strávil 23 let

Zdroj: Blizzard
16. 12. 2022
Název: World of Warcraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 23. 11. 2004

Veterán Chris Metzen se po šesti letech vrací zpět do Blizzardu. Jako kreativní poradce se nejprve zaměří na MMO World of Warcraft a později rozšíří svou pozornost také na další projekty pod značkou Warcraft. Informaci zveřejnil na Twitteru John Hight, který vede IP Warcraft. Připomněl, že Chris Metzen byl jedním z původních členů týmu, který pracoval na tomto světě už v roce 1994. Blizzard je podle Highta šťastný, že se Metzen může opět spojit se světem, který pomohl vytvořit.

Chris Metzen opustil Blizzard k velkému překvapení fanoušků v roce 2016. Předtím tu strávil dlouhých 23 let. Během té doby pracoval nejen na Warcraftu, ale také na Diablu či StarCraftu a dokonce propůjčil hlas některým postavám od Blizzardu. Metzen si po svém odchodu z firmy nehledal jiné místo v herním průmyslu, jak je běžné. Na rozdíl od jiných kolegů, kteří Blizzard opustili, nezaložil vlastní firmu ani nepřešel do jiného studia. Chtěl podle vlastních slov prostě odpočívat a trávit víc času s rodinou. Ale v nedávné době se podílel na stolním RPG Auroboros: Coils of the Serpent.

Pomůže Blizzardu opět na výsluní?

Návrat fanoušky překvapil podobně jako před šesti lety jeho odchod. Tentokrát ale příjemně. Metzen kdysi pomohl vytvořit některé z ras Warcraftu. Původně do Blizzardu nastoupil jako animátor a výtvarník. Jeho prvním titulem byla hra Justice League Task Force z poloviny devadesátých let. Pokud jde o zmíněný dabing, svůj hlas propůjčil třeba Thrallovi. Pomohl ale rovněž s jeho designem.

Je třeba dodat, že Chris Metzen se vrací do “jiného” Blizzardu, než jaký opouštěl. Firma si během posledních letech prošla mnoha vnitřními otřesy a utrpěla i její reputace. V důsledku některých problémů a veřejně propíraných pochybení už dnes nejsou možná její fanoušci tak loajální k firmě, která ještě před lety platila za tým, který nikdy nezklame. Návrat Metzena může ale pošramocenou pověst zase vylepšit.

Chris Metzen na BlizzConu 2018 pokládá otázku během World of Warcraft Q&A svým bývalým kolegům. Povšimněte si reakce publika.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru