Animal Crossing: New Horizons, Nintendo, Do Animal Crossing lze importovat umělecká díla

Do Animal Crossing lze importovat umělecká díla

Kalifornské muzeum vytvořilo platformu pro přenos exponátů. Ty lze dávat na triko i na zeď

Zdroj: J. Paul Getty Museum
18. 4. 2020
Název: Animal Crossing: New Horizons Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 3. 2020

Po příchodu nového typu koronaviru se dá říci, že společenský život ve spoustě zemích po světě prakticky ustal. Ruku v ruce s tím se řada odvětví lidské činnosti přesunula do digitálního prostoru, což jsme samozřejmě my hráči vzhledem k povaze průmyslu nemuseli prakticky zaznamenat, nicméně pro jiné jde o něco zcela nového. Filmové premiéry se odehrávají on-line, živě hrané koncerty se přesouvají na YouTube a divadelní představení volí rovněž streamování. Ovšem on-line prostor se zdaleka nehodí pro vše, s trochou fantazie lze ale docílit ledasčeho. A příkladem jedné takové nově objevené platformy je třeba přesun muzejních exponátů a děl vystavovaných v galeriích po celém světě do univerza Animal Crossing: New Horizons.

Nejde samozřejmě o nově přidanou možnost plnohodnotného budování virtuálních galerií, ale o zajímavou alternativu a snahu několika málo pracovníků konkrétního amerického muzea. Tento mírumilovný titul běžně poskytuje dostatek prostoru pro únik z našeho světa a nechá hráče budovat si vlastní domov snů, což může být v karanténě pro mnohé hráče celkem ideální formou zábavy. Nově si ale mohou tito hráči v rámci svých virtuálních sídel zakládat i malé galerie s kopiemi originálních uměleckých děl. Jednou z prvních vlaštovek vyzývajících k této činnosti je kalifornské muzeum jménem J. Paul Getty Museum (zkráceně přezdívané jen Getty Museum), které na svém webu popisuje velmi jednoduchý postup importu uměleckých děl přímo do hry. O možnost konverze se postaralo několik málo zaměstnanců muzea, kteří svůj návod doprovázejí i názornými obrázky.

Zájemci o import děl si musí do svého mobilního zařízení stáhnout aplikaci Nintendo Switch Online. V té se následně musí přihlásit a vybrat titul Animal Crossing: New Horizons. Poté je nutné propojit mobilní aplikaci se Switch verzí hry, a to za pomocí platformy NookLink. Následně už lze v telefonu skrze položku Designs naskenovat oním americkým muzeem vygenerovaný QR kód a ten už jde na Switchi za pomocí telefonu NookPhone a skrze nabídku Custom Designs dostat přímo do hry. Touto cestou je možné dané dílo následně použít například ve formě obrazu na zdi či třeba jako motiv na oblečení. Nic vás zkrátka mezi kamarády ve hře neodliší tak, jako světoznámá díla od Rembrandta či Van Gogha na triku.

Platforma určená pro generování QR kódů není výhradně určená pouze pro Getty Museum nabízející aktuálně přes 71 tisíc touto formou dostupných děl, ale umí generovat i odkazy z ostatních institucí.

Ovšem má to samozřejmě i svá omezení. Daná díla do hry zamíří vždy v malém rozlišení a pouze ve čtvercovém formátu, takže ořezávání se hráči mnohdy nevyhnou. Za další je aktuálně tou nejzásadnější nevýhodu fakt, že stránka generující QR kódy je aktuálně mimo provoz, což může být teoreticky způsobeno dočasným přetížením. Hravě si umíme představit, že stránky muzea nemusí být připravené na nápor zvědavých hráčů. Ostatně dosavadní prodeje Animal Crossing: New Horizons údajně na poměry série lámou rekordy. Nicméně naopak velikou výhodou je to, že ona platforma určená pro generování QR kódů není výhradně určená pouze pro Getty Museum nabízející aktuálně přes 71 tisíc touto formou dostupných děl, ale umí generovat i odkazy z ostatních institucí. Podmínkou je implementace mezinárodně uznávaného standardu International Image Interoperability Framework (IIIF), který dle stránek platformy využívají dokonce i dvě instituce v Česku: Moravská zemská knihovna v Brně a Národní knihovna České republiky v Praze.

Ve výsledku tedy mohou hráči v rámci Animal Crossing: New Horizons budovat nejen pěkná sídla, ale klidně i tématické galerie. Fantazii se meze nekladou a když zkrátka nemohou návštěvníci do muzea, tak musí muzeum přijít až za nimi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru