Dnes startuje v New Yorku výstava Experience PlayStation

Dnes startuje v New Yorku výstava Experience PlayStation

Odhalení PS5 v showroomu zřejmě neproběhne. Podobné akce navíc pořádá Sony častěji

14. 1. 2020

Je nepochybné, že jsme každým dnem stále blíž odhalení prvních konkrétních informací o PlayStationu 5. Proto se není čemu divit, když natěšení fanoušci hledají za každým krokem Sony nějakou konspiraci a jdou po senzacích. Jednou z nich je i zčistajasna oznámená akce Experience PlayStation, která bude probíhat od dnešního dne až do poloviny února v New Yorku. Zřejmě jste už četli „zaručené“ zprávy o tom, že právě zde Sony novou konzoli představí, úvahy tímto směrem jsou ale s největší pravděpodobností mylné. Bez ohledu na to, že by v porovnání s PlayStation Meeting z roku 2013 – tedy akcí, na které byl představen aktuální PlayStation – souhlasilo místo i přibližný termín, musíme vás v tuto chvíli spíše zklamat. Měsíc trvající výstava, zaměřená na 25letou historii značky, konzoli PS4 a PSVR, proběhne v prominentním showroomu uvnitř newyorské centrály Sony, kde japonský gigant pravidelně prezentuje své výrobky a nechává je návštěvníky vyzkoušet.

V první řadě je nutné poukázat na to, že místo nazvané Sony Square NYC není určené pro konference, na rozdíl od již zavřeného PlayStation Theater. Velikost celého prostoru je vhodná pro komornější setkání s klubovým nádechem, doplněné o stojany s produkty značky Sony. Možnost, že by se právě zde – v showroomu – poprvé prezentovalo cokoliv podobného významu nové konzole, je tudíž nepravděpodobné, ne-li přímo vyloučené. Důležité je také poukázat na to, že Sony Square NYC v průběhu uplynulých měsíců hostilo řadu eventů souvisejících s hrami, jako přednášku lidí z Media Molecule na téma přípravy dev-kitu PlayStationu 4, promítal se zde film o vývoji God of War a nechybělo ani spoustu soutěží, navázaných na veřejné hraní na PlayStationu. Pokud by tedy mělo dojít na jakékoliv provázání s odhalením nové konzole a popisovaným showroomem, pak přichází do úvahy maximálně to, že bude na tomto místě PlayStation 5 vystaven, podobně jako se tak stalo v roce 2016 s PlayStation VR. Právě v Sony Square NYC si totiž mohli návštěvníci headset pro virtuální realitu vyzkoušet ještě před tím, než se dostal do obchodů, ani to ale nemusí pro PS5 ve výsledku nic znamenat.

Že se něco v nejbližší době chystá, pak naznačují i informace o tom, že se do San Franciska sjeli přední zástupci Sony. Kromě Šuheje Jošidy byl v San Francisku zastižen i šéf Worldwide Studios Hermen Hulst a nechybí údajně ani Andrew Goldfarb ze Sucker Punch.

Pokud bychom si tedy měli tipnout na to, kde se o PlayStaitonu 5 bude mluvit poprvé, pak bychom stále odkazovali na dosud nejpravděpodobnější scénář, který ve své analýze navrhli redaktoři Video Games Chronicle. Tedy, že PS5 bude z marketingových a obchodních důvodů představena v očekáváném únorovém termínu, ještě před důležitými konferencemi PAX East a GDC 2020. Že se něco v nejbližší době chystá, pak naznačují i informace o tom, že se do San Franciska sjeli přední zástupci Sony, o čemž informuje například magazín PSU. Kromě Šuheje Jošidy byl v San Francisku zastižen i šéf Worldwide Studios Hermen Hulst a nechybí údajně ani Andrew Goldfarb ze Sucker Punch. Nesmíme nicméně zapomenout, že už ve čtvrtek 6. února začíná Taipei Game Show, kde se Sony v letošním roce poprvé objeví a představí některé novinky, včetně nových informací o Elden Ring od FromSoftware. Na Taipei Game Show navíc láká i zápis v aplikaci Experience PlayStation na iOSu a Androidu s tím, že již brzy bude s největší pravděpodobností možné objednávat skrze ní časové sloty jednotlivých herních ukázek.

Jinými slovy řečeno, potenciálních míst, kde by mohla být nová konzole odhalena, je celá řada, namísto dalších spekulací je ale v tuhle chvíli tím nejvhodnějším zkrátka čekat. Dlouho by to už trvat opravdu nemělo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru