DLC Top Gun pro Ace Combat 7 nabízí víc, než slibovalo

Balíček se ale také na rozdíl od expanze Flight Simulatoru prodává za poměrně vysokou cenu

Zdroj: Bandai Namco
26. 5. 2022
Název: Ace Combat 7: Skies Unknown Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 1. 2019 Platformy: , , Žánr:

Po bezplatné rozšíření pro Microsoft Flight Simulator se obsah inspirovaný filmem Top Gun: Maverick objevil také ve hře Ace Combat 7. A nabídka nového DLC je nakonec větší, než jsme zprvu mysleli a než vývojáři naznačovali. Ale rovněž tak jeho cena. Věděli jsme, že půjde o placené rozšíření, ale 529 korun, respektive 20 eur je opravdu dost. Ostatně posuďte sami.

4=6?

Až dosud se mluvilo o tom, že balíček nabídne letouny F/A-18E Super Hornet a F-14 Tomcat. Navíc jsme se měli těšit na neupřesněné množství nových emblémů a titulní filmovou skladbu Top Gun Anthem, kterou původně zkomponoval Harold Faltermeyer, a pro hru upravil dlouholetý skladatel série Ace Combat Keiki Kobajaši. Nakonec je ale výčet novinek delší. DLC láká na celkem šest strojů. F-14A Tomcat je k dispozici v klasické verzi s šesti různými skiny a pak ještě ve speciální Top Gun verzi s osmi jinými skiny a trochu odlišnými zbraněmi.

Podobně je na tom letoun F/A-18E Super Hornet s šesti skiny v základní verzi a druhý v Top Gun verzi s dalšími šesti skiny a odlišnými zbraňovými systémy. Dalším strojem je nepřátelský stíhač 5. generace z filmu Top Gun: Maverick. A konečně poslední stroj je tajemný filmový letoun DarkStar. Jak vývojáři slibovali, vedle nových strojů si hráči mohou vybírat z mnoha nových emblémů inspirovaných Top Gunem, ale došlo třeba také na nové volací znaky z filmu. Novou misi nebo mapu byste ale v nabídce hledali marně, jak jsme upozorňovali už dřív.

Protože jsem do Ace Combatu a Top Gunu trochu blázen, ty peníze za tohle DLC dám, ale poměrně neochotně, musím říct. Starší balíčky byly výrazně levnější. Jednotlivé mise i stroje se prodávají obvykle za 130 korun a balíčky letadel pak za 329 korun, i když by někdo mohl namítnout, že jejich nabídka byla hubenější. Nicméně zase nabízely unikátní stroje a ne nutně jejich variace. Společnost Bandai Namco si je však zjevně vědomá, že Top Gun má své kouzlo i cenu. A tak vedle samotného DLC připravila také nové digitální edice hry. Vedle základní verze je nyní třeba v nabídce PS Storu i Maverick Edition a Deluxe edice rozšířená o tento obsah. Obě jsou dost drahé, ale předplatitelé PS Plus mohou ušetřit 60 procent.

Rozšíření už by mělo být k dispozici na všech platformách a vývojáři při této příležitosti vydali také rozhovor na oficiálním webu, kde prozradili, že by rádi novou hru vydali do roku 2025. Tým ale pracuje také na dalším bezplatném updatu pro Ace Combat 7. Více o něm prozradí v budoucnu. A ještě by to možná chtělo tu spekulovanou next-gen verzi sedmičky, ale uvidíme,

Nové DLC samozřejmě doprovodily čerstvé obrázky a také trailer.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru